Духовність Сім'я

2 лютого – святого Євтимія Великого. Що не можна робити жінкам

Вшановують пам’ять святого Євтимія Великого потрібно 2 лютого. Люди називають цей день Юхим зимовий, Юхим заметільний або день Єфіма.

Єфім був довгоочікуваною дитиною у родині. Його батьки заслужили винагороду, вимоливши дитину своїми молитвами від щирого серця. Тому батьки віддали Євтимія на служіння християнській вірі. Євтимій у трирічному віці втратив батька. Ставши підлітком Євтимій отримав сан ченця. Після він вирішив стати відлюдником та вирушив до пустелі. Через деякий час побудував новий монастир й за це Господь нагородив його цілющою силою.

У цей день часто справляли весілля, такі пари завжди жили довго у шлюбі. Весілля слід було встигнути справити до Великого посту. Всю домашню роботу потрібно виконувати обережно, можна поранитись. Якщо так станеться, хтось з родини незабаром захворіє.

Найдавніша молитва до Богородиці

Заборони цього дня:

  • Після заходу сонця не можна співати, щоб потім не плакати.
  • Щоб не сваритись вдома, не можна жінкам перебирати крупи.
  • Не можна нічого підіймати з землі.
  • Не можна нічого втрачати цього дня, бо будете жити у злиднях цілий рік.

Жінки цього дня проводять спеціальні обряди, щоб залучити удачу. Особливо це робили ті, хто мав у своєму імені дві однакові букви.

Раніше слабких дітей хрестили одразу після народження. Імена для дітей обирали за святцями, щоб дитина мала свого янгола – охоронця. Традицією було дуже розкішно святкувати іменини, а не День Народження дитини. Люди берегли своє ім’я, говорили його не часто, але чітко та з впевненістю. Це робили для того, щоб зміцнити свою долю. Ім’я та життя чітко переплітається з долею людини, тому змінювати його не варто без причини. Після таких змін губиться янгол – охоронець. Якщо в іменах повторюються букви це дуже гарний знак, особливо для подружжя.

Прикмети:

  • Весна не забариться, якщо надворі тепла та сонячна погода.
  • Сильний вітер передвіщає дощове літо.
Дата публікації: 02.02.2022 img Поділитися