Відпочинок Здоров'я та краса

Захитування в транспорті: чому і що робити

Мільйони людей щодня користуються громадським або особистим транспортом. Однак для деяких звичайна поїздка в автобусі стає справжніми тортурами і все через те, що вже в перші хвилини поїздки їх починає нудити. Що провокує подібний стан і чи можна з ним впоратися?

Проблема “заколисування” не має нічого спільного з ямами на дорогах. У медичному середовищі цей стан називають кінетозом (морська хвороба). Вважається, що головною причиною його виникнення є самообман мозку. Ви помітили, що ні при їзді на велосипеді, ні на коні людину не заколисує? Це відбувається тому, що в цей момент все тіло вкрай рухоме, і нервова система вважає, що в цей момент людина рухається самостійно.

Але проблема виникає при переміщенні в автотранспорті, коли ми спокійно сидимо в невеликому салоні. У цей момент відбувається переливання рідини у внутрішньому вусі — процес, який виникає при природній активності тіла. Однак таламус — одна з частин головного мозку, сприймає те, що відбувається неоднозначно і в якийсь момент приходить до висновку, що організм отруєний отруйною речовиною.

Природна реакція на такий сигнал — захистити себе. А при отруєнні це найкраще зробити, очистивши шлунок. Тому при “закачуванні” людину починає нудити, з’являються блювотні позиви.

Машини з’явилися відносно недавно, і організм сучасної людини ще не встиг пристосуватися і звикнути до відчуттів, які виникають в момент їзди. Найкраще себе почуває людина, яка управляє автотранспортом, оскільки її мозок під час руху отримує більше інформації, і, відповідно, більш посилено працює, ніж у самих пасажирів.

Людям, які страждають на морську хворобу, необхідно за кілька годин до поїздки ситно поїсти, щоб шлунок весь час був зайнятий переварюванням. Перебуваючи в салоні, включіть приємну музику, спостерігайте за мінливою картинкою за вікном або спілкуйтеся з іншими пасажирами.

Джерело

Дата публікації: 04.05.2019 img Поділитися