Життєві історії Сім'я

14 правил для жінок, які захистять від багатьох проблем

Шкода, що не прочитала це раніше. Про ці речі варто знати і пам’ятати кожній жінці.

1. Якщо тебе вдарили – негайно збирай речі. Поводься, ніби трапився землетрус – хапай документи, дітей, з рештою розберешся пізніше. Не приймай вибачень і каяття, не налагоджуй стосунки. Будь-яке «пробач мене» завтра обов’язково перетвориться в «це ти мене довела». До цього болота дуже легко впасти, і дуже важко вилізти. Не оглядаючись, біжи.

2. Запам’ятай, що будь-яке «ти сама винна» і «ти мене доводиш» – брехня. Насправді це означає: «я знаю, що можу вдарити тебе, образити і мені за це нічого не буде, тому не бачу сенсу себе контролювати».

3. Ти завжди можеш прийти до мами. Завжди. У будь-якому стані. В сльозах чи босоніж. З відчуттям найстрашнішого провалу в житті. І я не буду звинувачувати тебе. Навіть якщо мені захочеться сказати: «я ж попереджала» – я замкнуся в туалеті і скажу ці слова перед дзеркалом, сама собі, пошепки. Тому що вони не втішають, а тільки встромляють голки в відкриту рану.

4. Батьки смертні – нехай у тебе будуть друзі настільки близькі, щоб у них можна було попросити допомоги. Якщо таких немає – шукай допомогу, будь-яку, і не соромся її приймати. Скаржся, кричи, розповідай всім, хто готовий слухати. Нехай у тебе будуть свідки, тому що зло коїться в мовчанні.

5. Стосунки ніколи не починаються з побоїв. Перші ластівки виглядають як «ну ти і дура», «якого біса ти втручаєшся», «та що ти розумієш», «я сказав, значить, ти йдеш». Спочатку прохання перетворюється у наказ. Потім дрібні приниження стають нормою. Хамство видається за близькість. Нікому не дозволяй принижувати тебе і завдавати болю. Ніколи не думай «я розумна, зі мною такого точно ніколи не відбудеться». В цю пастку провалювалися жінки і розумніші за нас з тобою.

Чому чоловік б'є жінку — думка психолога та чоловічий ...

6. Твій ворог – відчуття «ну начебто здалося». Сьогодні людина поводиться абсолютно адекватно, а завтра на нього щось находить, і він перетворюється на роздратованого садиста. А післязавтра визирає сонечко, і все настільки в порядку, що ти полегшено видихаєш: «Здалося». Якщо таке відбувається часто – задумайся. Це відчуття – головний симптом, на який можна спиратися. У відносинах з такою людиною не заходь занадто далеко, не май з ним спільних дітей і загального бізнесу.

7. Нехай у тебе завжди будуть власні гроші. Свої джерела заробітку. Якщо ти сидиш з дітьми, нехай у тебе буде свій рахунок, фінансова подушка про всяк випадок. Обговори це з партнером до того, як опинишся в декреті. Це дуже важливо. Коли діти маленькі, ми максимально залежимо від партнера і уразливі, як ніколи.

8. Не дозволяй, щоб відносини стали єдиним, що є важливим в твоєму житті. Це небезпечна конструкція. Друзі, робота, спорт, захоплення – нехай все це обов’язково буде. Заробляй. Вчися. Якщо відносини коли-небудь впадуть – а це трапляється частіше, ніж хотілося б – буде боляче. Але краще, коли руйнується одна вежа, ніж весь замок.

9. Стеж за своїм здоров’ям, дбай про себе, щоб вистачало сил жити.

Б'є – не означає любить, б'є – означає тюрма / Журнал Житомира

10. Ніколи не попадайся в пастку «всі так живуть». Це не правда. І я зроблю все, щоб ти бачила сім’ї, в яких немає насильства і хамства, в яких люди розмовляють один з одним з пошаною, навіть коли дуже зляться. І сама постараюся бути для тебе не гіршим прикладом.

11. Ніколи не потрапляй до пастки: «таке тільки у мене, яка ж я дурепа, як соромно». Це теж неправда. Невелика біда – опинитися в ситуації насильства. Біда – застрягти в ній надовго, на роки. Тобі не потрібна сім’я за всяку ціну. Чи ідеальна сім’я для супер обкладинки. Тобі потрібно місце, де буде добре, де тебе зможуть підтримати і подбати про тебе.

12. Люди можуть змінюватися. Більше того, вони постійно це роблять. Нас змінюють вік і досвід. Те, що в юності здається безневинним дивацтвом, з роками може виявитися психічною хворобою або просто свинством. Іноді люди поводяться дуже негарно, якщо розуміють, що інша людина від них залежить. Якщо з тобою таке відбулося, не картай себе, що «не розгледіла негідника раніше». Є багато речей, які ми не можемо розглядати, поки вони заховані глибоко під землею. Дій, див. Пункт 1.

13. Експериментуй, пробуй нове. Нові роботи, нові стрижки, нові види спорту. Нові страви, нові правила в сім’ї. Нові способи займатися сексом. Чим більше нового ти можеш впустити в своє життя, тим впевненіше відчуватимеш себе в стосунках.

14. Поділися цими правилами. Перекажи їх подругам. Не залишайся байдужою, якщо когось кривдять і над кимось знущаються на твоїх очах. Пам’ятай, іноді людям невимовно боляче та соромно просити допомоги. Однак вона їм потрібна. Можливо, ти виявишся єдиною, хто помітить чужий біль, і тоді – Ти не пройдеш повз».

Анастасія Рубцова

Дата публікації: 24.07.2020 img Поділитися