Психолог Поліна Гавердовська склала свої правила життя, які допомагають їй відчувати себе щасливою, і поділилася ними у блозі.
1. Всіх, крім близької рідні, можна замінити. Ніхто і ніщо не буває в одному екземплярі. Впускай нових людей у своє життя, навіть якщо поки що не розумієш, чи є у вас щось спільне. Одного разу ти зрозумієш, що залишилася сама, і це врятує тебе.
2. Завжди пробуй щось нове: їжу, одяг, маршрути, ґаджети, види діяльності, фільми, книги, теорії та пояснення Всесвіту. Мозок зроблений з «ледачої жуйки». Чим далі, тим більше він хоче гнутися в однакових ділянках, інші його звивини тяжіють до зникнення. Не дозволяй йому приліплюватися до одних речей, задоволень, шляхів, методів і трюків. Завжди пробуй щось нове, особливо коли тобі ліньки, страшно або не хочеться. Прийде час, і ти зрозумієш, що залишилася сама, і це врятує тебе.
3. Прости всім, кого можеш, інших забудь. Забуття — найкраще покарання і найкращі ліки. І ніколи ні з ким не сперечайся, краще зроби манікюр.
4. Поспішати немає куди. Все, що відбувається швидко, живе недовго. Якщо дійсно чогось хочеш — зробиш. Якщо перехотілося, отже воно було не таке потрібне. Ризиковані бажання і вчинки відкладай, даючи їм «відлежатися». Роби щось, у чому ти не впевнена, лише якщо бажання невідступно переслідує тебе довгий час.
5. Цей пункт доповнює попередній: якщо дуже хочеш чогось і вважаєш це правильним, — роби. Бажання — це життя. Дозволяй бажанню жити всередині та стеж за ним. Якщо воно не зникло — іди за ним.
6. Не здавайся, поки чогось хочеш. Удача — це досвід, тобто кількість повторень. Будь-яка невдача — брак досвіду, який компенсується досвідом. Сміливість і ризик — це досвід. Те, що часом виглядає як несусвітне нахабство, — це досвід. Стійкість, терпеливість, вміння прощати, витримка і незалежність — все це досвід. Головне — не здаватися, поки чогось хочеш.
7. Ніщо не є кінцем, навіть кінець — плинний. Пам’ятай про це в розпачі, в горі, біля могили друга, читаючи лист коханого, який покинув тебе. Неодмінно прийде той день, коли ти скажеш: «Це сталося на краще!» (особливо це стосується коханого). Ніщо не є кінцем: прийде час, і ти зрозумієш, що залишилася сама, і ця думка врятує тебе.
8. Ніщо не є кінцем, але кінець близько. І корисніше думати, що він завтра. Тоді легше виконувати всі ці пункти.
9. Роби що хочеш, але подбай про своє тіло, в іншому випадку воно несподівано відомстить тобі. Навчися запитувати, чого воно хоче, і виконувати це. Якщо ти ніколи не слухала тіла і не знаєш, як воно розмовляє, почни з простих речей на зразок лісових прогулянок, плавання чи йоги. Далі все станеться само собою: тіло чекає, щоб його почули.
10. Романтика, любов і пристрасть — це чудово. Але якщо плутати їх з сексом, можна надовго залишитися без нього. А це нерозумно і шкідливо. Зроби так, щоб у тебе був секс. Нехай романтика і любов, навідавшись до тебе, застануть тебе в ліжку з новим коханцем.
11. Останнє, про що варто хвилюватися, — що подумають про тебе люди. Люди думають в основному про себе, а також про тебе, приміряючи тебе до себе. Тобто вони не думають ні про тебе, ні одне про одного. Роби що хочеш і переглянь пункт №7.
12. Бійся впевненості. Впевненість — початок маразму. Сумнівайся, розглядай інші варіанти, залишай відкритими шляхи відступу для себе та інших. Я сумніваюся в кожному пункті, який написала. Але в цю секунду, мабуть, все залишу, як є. Якось я залишуся сама і перевірю, чи врятує мене все це.
P.S. Це єдиний пункт, в якому я не сумніваюся: бережи друзів. Друзі — єдине, що варто примножувати (мені поки вдається). Прийде час, і я зрозумію, що залишилася сама, а друзі одразу прийдуть і скажуть: «Ти здуріла чи що, у тебе ж є ми!» І це правда.