ТОП-15 місць сили у Карпатах, які варто відвідати для відновлення

Щоб відчути дивовижну енергетику гір, варто відвідати найпотужніші місця сили в Карпатах. Це фантастичні місця! Тут не тільки неймовірно красиво, звідси повертаєшся сповненим сили та енергії.

Ви теж помічали, що в горах і дихається легше, і загалом самопочуття покращується, і настрій піднімається? Все це не просто так, адже тут зосереджено чимало локацій, де відчувається унікальна енергетика та сила Землі. Для людей, які втомлені від міської метушні, повсякденних турбот і постійного стресу, будь-яка локація в Карпатах стане місцем сили.

Терношорська Лада

Терношорська Лада – унікальний скельний комплекс, розташований на південному схилі гори Терношора. Назва походить від імені Лада – язичницької богині родючості. Друга назва пов’язана із великою антропоморфною каменюкою, яка нагадує образ вагітної жінки. Колись тут було потужне святилище, де давні предки теперішніх гуцулів поклонялися своїм богам.

Це святилище складається з декількох скельних комплексів:

  • кам’яний круг;
  • фалічний камінь і хтонічний ящур;
  • антропоморфна фігура;
  • чашні камені, символи і зооморфні образи.

Кажуть, місце на якому виявили кам’яну фігуру Лади, в часи палеоліту було дном сарматського моря, а сам комплекс дехто з вчених називає українським Стоунхенджем. Це місце сімейного благополуччя, також його рекомендують відвідувати представницям жіночої статі, аби наповнитись силою Матері Землі: обійнявши камінь-Сонце (який уособлює тут чоловічу енергію) можна краще гармоніювати з чоловіком у своєму житті.

Куди поїхати на вихідні: найбільш колоритні села в Карпатах

Писаний Камінь

Писаний Камінь – ця група мальовничих скель оригінальної форми знаходиться неподалік с. Буковець. Легенди про Писаний Камінь свідчать про те, що скелі роблять відвідувачів щасливими, везучими на життєві блага та благополуччя в усіх справах.

Серед місцевих жителів збереглося давнє повір’я, мовляв, якщо доторкнутися до скелі Писаного Каменя руками і лобом та водночас загадати життєво важливе позитивне бажання, то воно неодмінно здійсниться. Кажуть, що хто приходить до Писаного Каменю з добрими думками і добром, то воно примножується. Хто принесе сюди бодай камінчик, той залишить тут всі свої проблеми. А хто візьме звідси хоча б піщинку, той забере всі проблеми з собою.

Куди поїхати на вихідні: 10 місць в Карпатах, які ви маєте побачити

Урицькі скелі

Урицькі скелі – пам’ятка природи та археології національного значення, яка не має аналогів у Європі ы входить до історико-ландшафтного комплексу “Тустань” у складі природного національного парку “Сколівські Бескиди”.

Тривалий час Урич був не тільки одним з найбільших центрів карпатської оборони, що захищав від орд угрів і татаро-монголів, а й сакральним центром, святилищем, астрономічною палеообсерваторією. Саме тут наші предки мудреці, духовні поводирі, волхви та мольфари збиралися разом і зустрічали найраніший схід Сонця.

Особливістю пам’ятки є те, що на ній зосереджена найбільша у всіх Карпатах, кількість наскельних зображень-петрогліфів, які могли бути пов’язаними не лише з релігійними культами того часу, а й мати астрономічне значення. На скелях помітно чимало заглибин, котрі мали культове призначення і служили жертовниками. Саме місце вважається певним святилищем з енергетичною аномалією, куди приїздять для проведення ретритів та медитацій.

20 найкрасивіших місць українських Карпат, щоб відвідати цього року

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша – найбільший скельно-печерний комплекс Українських Карпат утворений понад 70 млн років тому з лавами, сходами, ровами, валами-бійницями і колодязями досі залишаються незвіданими. Скелі випромінюють потужну енергетику і тут спостерігається сильний зв’язок із природними духами.

До нашої ери тут існувало язичницьке святилище – місце потужної енергії, де поганці проводили свої таємні обряди. Пізніше це місце з жертовниками перетворилося на печерний монастир. Місцеві жителі розповідають, що час-від-часу ці місця огортає дивний туман, в якому можна заблукати і, навіть, щезнути.

Лисина Космацька

Лисина Космацька – місце ігрищ нечистої сили, легендарний сакральний центр гірських поган. Гора Лисина розташована за п’ять кілометрів на захід від присілка Плаюць села Космача і сягає 1464 метри.

У багатьох давніх народів ця гора була сакральним місцем, праобразом Всесвіту, Світового дерева – омфали. Гора правила за посередницю між небом і землею – священне місце, де живуть боги. На горі робили святилища, ставили статуї кам’яних або дерев’яних ідолів.

Тут здійснювались обряди жертвоприношень, пов’язані з народженням Сонця (22-25 грудня), весняним рівноденням (21-22 березня), літнім сонцестоянням (21-22 червня) і осіннім рівноденням (21-22 вересня). Ця традиція була поширена і серед слов’ян. Святилище розташоване на південному схилі гори і займає площу близько 400 метрів. На святилищі висічено 12 чашоподібних заглиблень, які символізують 12 місяців, 12 знаків зодіаку, сонячний цикл.

Чорна Гора (Піп Іван)

Чорна Гора (Піп Іван) – гора, що виконує бажання. Найвища гора Чорногірського хребта знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Колись на її вершині стояла скеля, що дуже нагадувала попа в рясі – звідси й назва, а зараз там – руїни колишньої польської астрономічної обсерваторії.

До цього місця ставляться з надзвичайною повагою, адже воно здавна було жрецьким і ритуальним. На горі є кола сили – незаростаючі круги в траві, посеред яких розташований камінь або дерев’яний стовп. Це улюблені місця езотериків та екстрасенсів, які часто проводять тут магічні ритуали. Кажуть, що на горі не можна просити дощу і смерті, бо це збудеться. А ось тим, хто не може мати дітей, кажуть Піп Іван допомагає.

Говерла

Говерла – це не лише найвища вершина Українських Карпат, а символ волі і сили духу, де присутня таємнича атмосфера та могутня краса природи. У давнину жерці на вершині Говерли здійснювали жертвоприношення богам. Ця гора була також досить популярною серед ворожок, мольфарів і цілителів які проводили на ній таємничі обряди. Говерла також відома тим, що згубила не одне людське життя. Мандрівники вірять, що вимовлені на висоті прохання неодмінно збудуться.

Гора Петрос

Гора Петрос – одна з найвищих вершин карпатського масиву Чорногора. Гора знаходиться на північно-західному кінці хребта, між горами Шешул і Говерла. Назва перекладається з румунської як «камінь».

За легендою Петрос – це Перунова гора, нею опікується найсильніший слов’янський язичницький бог – Перун. Саме тому на Петросі не тримаються християнські символи. Скільки не намагались там встановити хрест, вітер ламає найміцніші кріплення та змітає їх із вершини. А у каплички неодноразово потрапляли блискавки, які палили все ущент. Їх сьогоднішній стан пряме свідчення, що гори – це територія стихій і рукотворному тут не місце.

Гора Менчул

Гора Менчул – сьома за розмірами вершина Українських Карпат, на вершині якої відчувається контакт із природними силами і стихійними духами. Карпатські градівники здійснюють тут обряди, що міняють погоду: викликають і припиняють дощі, притягують сонце.

Прохання, вимовлені тут, завжди будуть почуті, а загадані бажання виконуються найчастіше… Карпатські мольфари дбайливо зберігають давні унікальні обряди, які проводяться тільки на цій горі і тільки в певні дні.

Озеро Несамовите

Озеро Несамовите – це високогірне плесо, схоже на велике дзеркало, розташоване на схилі гори Туркул на Івано-Франківщині. Вода в Несамовитому дуже чиста і віддзеркалює небо, тому тривожити її не можна – відразу зіпсується погода. Кажуть, що вода цього озера очищує від негативу і навіть заживляє енергетичні пробоїни.

За народними переказами, саме тут кують град, тому на Чорногірському хребті буря з градом — звичайна річ. Водночас води Несамовитого здатні очистити від негативу, подарувати гармонію, повернути втрачений душевний спокій. Існує старовинний ритуал, який допомагає виконати ваші мрії – з чистими думками і добрими намірами бажане потрібно «нашепотіти» на воду озера.

Мертве або Журавлине озеро

Мертве або Журавлине озеро знаходиться неподалік села Кам’янка у Сколівському районі Львівської області. Дивовижне озеро довгий час відлякувало місцевих жителів своєю аномальною, темною водою та бульбашками на поверхні. Вода в озері прозора, але із-за насиченості вуглекислим газом і сірководнем в ньому немає риби та інших прісноводних організмів.

Люди розповідають, що в тутешніх болотах, особливо після сніжної зими або літніх тижнів безперервних дощів, безслідно зникали мандрівники. У народі подейкують, начебто з цього озера черпають воду мольфари для своїх чаклунських ритуалів. Вони приходять лише у певний день місяця, беруть мертву воду. А потім, у непрохідних лісах, на жертовному камені запалюють свічки й шепочуть свої закляття.

Озеро Ворожеська

Озеро Ворожеська – унікальна водойма оповита таємницями, які будоражать людський розум століттями. За один день тут можна відчути грозу, град, спеку та побачити сніг. Високогірне озеро льодовикового походження – Ворожеська (Тритон) знаходиться в гірському масиві Свидовець на висоті 1460 м.

Місцеві жителі кажуть, що в цьому місці є скупчення якихось енергетичних полів і в давнину тут відправлялись темні меси та обряди. А ще вода з озера загострює інтуїцію і розвиває ясновидіння.

Озеро Кунігунда

Озеро Кунігунда – це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150%, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда є аналогом мертвого моря в Україні. Озеро антропогенного походження, утворилося воно внаслідок просідання шахти з видобутку кристалів солі в 1902 році.

Езотерики приїжджають до озера Кунігунда і соляних печер, щоб провести повне очищення, адже сіль вбирає найсильніший негатив.

Роза вітрів

Роза вітрів – полонина, яка знаходиться в урочищі “Плеші” на Лисій горі. Відома місцина поблизу Рахова тим, що тут ніколи не вщухає вітер. Безліч ритуалів на виконання бажань здійснюють на цих місцях, і всі вони збуваються! Вірити в це або не вірити – особиста думка кожного. Але побувати тут хоч раз у житті однозначно варто!

Водоспад Шипіт

Водоспад Шипіт – одне з семи природних чудес Українирозташований біля підніжжя гори Гимба. Місцеві жителі вважають, що це місце сили. Коли дивишся на водоспад, з душі змиваються всі тривоги і печалі. Проблеми всі немов розчиняються в його прозорій воді.

Кажуть, біля самого водоспаду треба зняти взуття, аби відкрити канали й пустити в тіло енергію землі. Після того, як усі думки пішли геть і залишилась одна, привітайтеся з водою. Заходьте поволі, примовляючи: «Водичка — лагідна, вона мені допоможе». Увесь негатив, так «старанно» зібраний місяцями, за одну мить забере потужний потік, що б`є згори.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook