Тісто не для того, щоб їсти, або «Виліпіть» геніальну дитину

Заняття 2 в 1: ви – знімаєте стрес і відпочиваєте, а дитина – розвиває мозок. Не забирайте у дитини тісто, коли вона хоче ліпити!

Хочете, щоб малюк почав рано читати або вчити вірші напам’ять? Навчіть його ліпити. І, можливо, з вашої дитини виросте справжній вундеркінд, адже ліплення розвиває мозок. А ще це заняття дуже корисне для батьків – заспокоює і допомагає зняти стрес.

РОЗВИВАЄ ДРІБНУ МОТОРИКУ І МОЗОК. Завдяки ліпленню формуються такі якості, як посидючість, вміння концентрувати увагу, розвивається просторове мислення й уява, дрібна моторика. Оскільки нервові сенсори на пальцях рук мають прямий зв’язок з мозком, дитина, коли надає пластиліну форму, тренує не тільки пальці, але й мозок.

ДОПОМАГАЄ ВИВЧИТИ КОЛЬОРИ, ФІГУРИ ТА ЛІТЕРИ. Якщо дитині не цікаво, то їй байдуже ваше прагнення виростити з неї розумаху. Але є дуже простий метод, як вивчити літери, кольори та навчити рахувати. Це – ліплення, завдяки якому дитина сприймає інформацію яскраво та об’ємно. Це поєднання у грі зорового сприйняття, кінетичного та слухового. Чим більше каналів беруть участь в осягненні інформації, тим ефективніший процес навчання. Тому й не виникає проблем із запам’ятовуванням.

 

ТРЕНУВАННЯ КООРДИНАЦІЇ РУХІВ. Ліплення формує більш точні і спритні рухи, а головне, дозволяє розвивати обидві руки. Це, своєю чергою, добре готує руку дитини до письма.

РОЗВИВАЄ ОСОБИСТІСТЬ ТА ІНТЕЛЕКТ. Ліплення – один з методів розвитку дитячої особистості. Особливо з 4 до 6 років, у період тактильного пізнання навколишнього світу (через дотик). З активацією дитячих пальчиків відбувається активація кори головного мозку. Тематичне ліплення (на задану тему) розвиває пізнавальні здібності та інтелект, а ліплення на вільну тему – творчість і фантазію.

БАТЬКІВ – ЗАСПОКОЮЄ І ЗНІМАЄ СТРЕС. Ліплення вважається одним з різновидів арт-терапії. Воно заспокоює, допомагає позбутися стресу і зняти нервове напруження. Агресивна людина таким чином вивільняє свої почуття, а невпевнена в собі вчиться контролювати ситуацію.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook