“Мед” із зелених шишок від кашлю і для зміцнення імунітету. Цей рецепт у нашій родині вже 40 років

Цей рецепт в нашій родині вже понад 40 років. Такий "мед" із шишок давала і дітям, і дорослим від кашлю, бронхіту і просто для зміцнення імунітету. Дуже хороший рецепт! Усім його раджу!

Молоді соснові шишки містять багато корисних речовин, тому їх часто застосовують у народній медицині. За результатами досліджень, шишки містяться фітонциди – біологічно активні речовини, які знищують або стримують розмноження небезпечних бактерій. Танін має протизапальні властивості і виводить токсини. Вітамін С зміцнює імунітет. У народній медицині шишки вживають для лікування анемії, гастриту і виразки шлунка, безсоння, вугрового висипу, астми, кровоточивості ясен тощо. Та найчастіше вживають соснові шишки від кашлю і при перших ознаках застуди.

Своїм сімейним рецептом ліків із шишок поділилася Галина Давидюк-Пуляк: “Цей рецепт в нашій родині вже понад 40 років. І дітям його давала, і дорослі вживали. Отже, треба 2 кг молодих шишок і 4 л води варити 2 год на малому вогні, але щоб кипіло. Дати настоятись 2-3 год відцідити. До рідини додати 4 кг цукру і варити 4 години (обережно: як закипить, може збігти), щоб ледь кипіло, як холодець. Розлити в банки. Можна закрити капроновими кришками, я закатую і тримаю в підвалі. Виходить близько 8 банок півлітрових. Якщо сосна молода, то настій густий, а якщо стара – то рідший. Але властивості однакові. Починала дітям давати (починаючи з вересня) по 1 ч. ложці щодня (воно як мед) для профілактики кашлю, бронхіту і для зміцнення імунітету”.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook