Здоров'я та краса Консультація лікаря

“Прокапатися” від тиску, для серця і щоб почистити судини. Чи дійсно крапельниці такі ефективні?

Так сталось, що українці ну просто не можуть жити без крапельниць. Найчастіше “капають” від тиску, для серця і щоб почистити судини. Не прокапали, значить, не пролікували! Чи дійсно крапельниці такі ефективні і без них ніяк?

Консультує лікар Олександр Прокопчук:

За кордоном ставлять крапельці винятково за показами. Ось вони:

  • Екстерна медична допомога – це стан прямої загрози життю людини, коли є необхідність швидко і контрольовано вводити ліки.
  • Інтенсивна терапія – те ж саме тільки в стаціонарі.
  • Кровотеча – організм втрачає кров, щоб цей об’єм поновити вливаються розчини або кровозамінники.
  • Інтоксикація – рідина вводиться, щоб “розбавити” концентрацію токсину в крові.

Українець же “капається” завжди. При чому, той самий препарат в таблетках, на його думку, не допомагає.

Найпоширеніші приводи “прокапатись”

“ПОЧИСТИТИ СОСУДИ”. Нашому народу хтось вселив думку, що в судинах є шлаки, які треба промивати.
Так от, там дійсно відкладається холестерин. Але він накопичується у товщі стінки, і жодна крапельниця звідти його не “промиє”

“ДЛЯ СЕРЦЯ”. Серце – це орган, що безперервно працює з народження. І якщо воно саме не справляється, то його можна підтримати безперервним прийомом таблеток. А не “прокапатись” двічі на рік: перед картоплею і після.

“ВІД ТИСКУ”. Артеріальний тиск – це сила з якою рідина (кров) тисне на судинну стінку. І якщо ви віллєте ще 200-400 мл в судинне русло, то тиск точно не впаде. І взагалі, “капатись від тиску” – то все одно, що пити “за здоров’я”

Чому крапельниці допомагають?

🗣️ По-перше, рідина яка вводиться в судину, покращує периферійний кровотік, розширює капіляри. Але це заслуга того самого фізрозчину, а не всяких -вегінів чи -флавінів.
🗣️ По-друге, уявіть… Ви лежите на зручному ліжку. Під головою м’яка подушка. Ноги вкриті теплою ковдрою. Ви розслаблені. Капельки в системі падають ритмічно. Одна за одною. По тілу проходить приємне тепло. Ну чим не психотерапія? Ще й медсестрі можна про свої проблеми розказати можна!

А мінуси? Це флебіти, алергії, тромби,- і за це все ще й недешево треба заплатити. Про недоведену ефективність більшості ліків для капання я промовчу.

Дата публікації: 16.09.2020 img Поділитися