Чому видно вени на руках і що з цим робити

З віком у багатьох жінок сильно видно вени на руках, і пов’язано це з фізіологічними змінами в організмі. Але чому іноді вени на руках проступають у молодих жінок? З чим це пов’язано?

Поява помітних синіх вен на руках може бути пов’язана з фізіологічними особливостями організму. Як відомо, з віком шкіра стає тонкою і втрачає свою пружність. Пов’язано це з тим, що на кистях рук немає сальних залоз. З роками спостерігається стончання підшкірно-жирової тканини. Тобто, жировий прошарок, в якому ховалися раніше вени, стає тоншим і вени виступають назовні. Якщо вени стали видні на руках з віком і не болять, цього боятися не варто – це природний процес старіння шкіри.

Також поява випуклих вен може залежати від спадкових особливостей будови шкіри. Так, вени можуть бути помітні на руках у худорлявих людей з тонкою шкірою. Вони просвічуються через тонкий верхній шар і стають помітними на поверхні кисті. Часто це пов’язано з генетичними особливостями будови шкіри: якщо у вашої мами помітні вени на руках, то і у вас, швидше за все, буде така особливість. Також вени сильно видно на руках у «жилавих» людей. Якщо для чоловіків це не так страшно, то жінки часто страждають від того, то у них на руках видно вени, і що робити з цим, вони не знають.

Вени можуть проступити на шкірі в жарку погоду. Судини від спеки починають розширюватися, кров циркулює швидше, і вени починають набухати. У холодну погоду вени можуть не так проступати на шкірі.

Як ми знаємо, венозна кров циркулює вгору. Руки ж у нас майже завжди опущені вниз. Якщо стінки кровоносних судин слабкі, порушується циркуляція крові, може виникнути її застій. На місці застою утворюється закупорка, кров в цьому місці циркулює слабо, і вени починають проступати під шкірою і здуватися. Якщо опуклі вени починають боліти, обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Хоча варикоз на руках зустрічається набагато рідше, ніж варикоз на ногах, все-таки відомі випадки такого захворювання і для рук. Тому якщо крім несприятливого виду вени на руках викликають хворобливі відчуття, радимо показати свої руки лікарю, щоб виключити варикоз.

З’явитися вени на руках можуть у жінок від фізичних навантажень: від підняття важких предметів, носіння важких сумок, роботи на городі і в саду, прибирання в будинку, догляду за домашніми тваринами та ін. Фізичні навантаження на руки погіршують харчування підшкірно-жирового шару, через це вени роздуваються і стають помітними на руках. На кистях наших рук є безліч складок. Вони з’являються від систематичного стиснення кисті руки.

Рука постійно працює – складка посилюється, стає глибшою і утворює свій слід. Таких складок на руках утворюється не одна. Вони обов’язково перетинаються між собою, утворюючи безліч «павутинок». Такі «павутинки» на руках перетинають також суглоби і вени, якими пронизані наші руки. Ми продовжуємо стискати, носити, піднімати – складки стають глибшими, починають здавлювати м’язи. М’яз перекручується, харчування підшкірного жирового прошарку порушується, шкіра на руках стає сухою, відтік і приплив крові порушується. Результат – всіяні кисті рук перевитими венами.

Як бачите, найчастіше опуклі вени на руках у жінок – косметичний дефект, а не якесь захворювання. Тому необов’язково робити операцію на руках, щоб прибрати вени на руках, які сильно видно. Фахівці радять вдаватися до крайніх заходів лише в тому випадку, якщо опуклі вени на руках викликані проблемою варикозного розширення.

Як прибрати опуклі вени на руках? Кращий спосіб прибрати вени на руках, які сильно видно – це не допустити їх появи. Тому, починаючи років з 30, важливо систематично не тільки доглядати за руками, не забуваючи про їх зволоження і живлення, але виконувати нескладну профілактику. Ці вправи повинні допомогти прибрати невеликі вени на руках, не вдаючись до оперативного втручання.

Отже, комплекс вправ спрямований в першу чергу на те, щоб на руках не з’являлися глибокі складки, які можуть перетягувати вену. Для цього необхідно дуже часто виконувати будь-які вправи (робити пальчикову гімнастику), які будуть розтягувати простір між пальцями. Прекрасно те, що робити ці вправи можна в будь-якому місці – в громадському транспорті, в чергах, просто йдучи по вулиці і т.д.

Розгойдуйте всі фаланги пальців. Приблизно так, як ми робимо маленьким діткам «Сороку-ворону». Згинайте і качайте всі заломи на руках і долонях. Розчепірюйте пальці в сторони. Ходіть пальчиками рук по поверхні столу. Також необхідно щодня виконувати вправи з піднятими вгору руками для покращення кровообігу. Тобто, намагайтеся виконувати всі вправи, які змусять пальці і кисті рук рухатися, щоб не допустити утворення глибоких згинів і складок. Іноді при виконанні цих вправ можуть виникати больові відчуття, але потім біль відступає на задній план і стан рук поліпшується – вони стають гладкими, а вени на руках не так видно.

Не забувайте про масаж рук. Масаж кистей рук допоможе прибрати м’язові заломи і прибрати складки на руках. Працюйте з руками кожен день потроху. Дуже хороші відгуки про лікування опуклих вен можна зустріти про гірудотерапію – лікування п’явками. Фермент, який міститься в п’явках, добре впливає на стінки кровоносних судин і допомагає покращити еластичність судин. Тому кілька сеансів гірудотерапії можуть бути ефективним методом для тих, у кого дуже сильно видно вени на руках.

Перед тим, як почати прибирати роздуті вени на руках, необхідно з’ясувати, чому вени стало сильно видно. Можливо, досить буде скоротити фізичне навантаження на руки, обмежити підняття важких предметів і робити комплекс спеціальних вправ. Чи потрібно прибирати опуклі вени на руках оперативними методами, повинен вирішувати тільки лікар! Найчастіше вени, які видно на руках, доставляють лише естетичні незручності, але не загрожують здоров’ю жінки.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook