Краще борошно для піци

Чи є на світі хоч одна людина, яка здатна відмовитися від шматочка гарячої, духмяної апетитної піци? Напевно, немає. Є господині, які залюбки приготують піцу за власним рецептом, при цьому піца може бути не гіршою, ніж в найближчій піцерії.

Тим, хто не має особливих кулінарних здібностей, завжди допоможе доставка піци, а ті, хто хоче спробувати поекспериментувати, важливо підібрати правильні інгредієнти для блюда. Однією з основних складових вдалої піци вважається правильно підібране борошно.

Правильне борошно — краща піца

Існує безліч рецептів класичного тіста для піци та начинок, їх можна знайти де завгодно, і немає сенсу повторювати їх. Зрозуміло, що тісто для класичної піци складається з борошна, води, дріжджів, солі та оливкової олії першого віджиму Extra Virgin. Класична начинка включає томатну пасту і сир моцарела.

Особливо критичними є сорт борошна, умови бродіння тіста та умови випікання піци, тобто все те, що пов’язано з борошном та тістом. Для піци використовують борошно з м’яких сортів пшениці, іноді додаючи борошно або крупу з твердих сортів. 

Наша звичайна мука, яка продається в магазинах, теж з м’яких сортів. На цьому схожість закінчується. Рогалики робили з борошна першого сорту, а в ньому на 1-2% більше білка, ніж у борошні вищого сорту (9-10%). Ось і піцу роблять з борошна, в якому вміст білка зазвичай перевищує 11,5%. 

Клейковина та навіщо її враховувати?

Кожна господиня напевно чула про таке поняття як клейковина. Це протеїн, який при замішуванні набуває еластичної структури. Таким чином клейковина безпосередньо впливає на пружність, еластичність готового тіста. Залежно від призначення борошна відрізняється частка вмісту клейковини:

  • кондитерське борошно має низький рівень протеїну 8-11%, саме тому тісто виходить м’яким, ніжним;
  • хліб готується з продукту грубого помелу з вмістом клейковини 12-14%;
  • для італійської сирної піци ідеально підходить борошно з рівнем клейковини 11-12%.

Сила борошна впливає на властивості тіста, які воно набуло в ході бродіння. Таким чином цей продукт поділяється на слабкий, середній та сильний. Чим борошно сильніше, тим більша кількість води здатне поглинати при замісі та краще зберігає свої властивості. У той час, як характеристики слабкого борошна погіршуються вже до кінця бродіння.

Якщо ви вирішили самостійно приготувати знамените італійське блюдо, обов’язково враховуйте особливості борошна. Це дозволить замісити ідеальне тісто та насолодитися бездоганним смаком.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook