Коли починається менопауза
На делікатні питання про менопаузу і зміни у жіночому організмі відповідає гінеколог медичного центру “Благомед” Олена Шутовська.
“Клімакс (або менопауза) – це нормальний період у житті жінки, коли яйники перестають продукувати естрогени і дітонароджувальна функція поступово згасає. В цей період відбувається велика гормональна перебудова”.
Згасання функції яєчників відбувається поступово, протягом 5-6 років, а інколи і довше. Середній вік менопаузи – 45 -55 років. Буває передчасна менопауза – до 40 років, це залежить від спадковості та індивідуальних особливостей організму.
Менопауза складається з 3 періодів
1. Пременопауза. Триває близько 4 років. Збільшуються інтервали між місячними, можуть початися перші припливи, іноді відчувається зниження лібідо, головний біль, зміни емоційного стану (дратівливість, нервозність, слабкість, депресія, порушення сну, зниження концентрації уваги і т. д.).
Холод, пітливість, гіпотонія, прискорене серцебиття – також можуть бути першими симптомами клімаксу. Може також бути сухість волосся і ламкість нігтів. Підшкірна клітковина, щоб компенсувати недолік естрогену, починає виробляти цей гормон, і жінка починає гладшати за абдомінальним (чоловічим) типом.
2. Менопауза. Період, коли менструація відсутня вже 12 місяців. У цей період можуть виникати урогенітальні синдроми: сухість у піхві, біль під час статевого акту, свербіж, печіння з неприємними виділеннями, нетримання сечі, опущення стінок піхви.
3. Постменопауза. Період після менопаузи до кінця життя. Неприємні симптоми клімаксу поступово зникають, більш відчутними стають вікові структурні зміни.
Найпоширеніші міфи про клімакс
- Під час менопаузи неможливо завагітніти. Під час пременопаузи і в перші рік-два менопаузи вагітність можлива. Через те, що місячні настають рідко, жінки не можуть контролювати свою овуляцію, але яєчники продовжують працювати по черзі: то лівий, то правий. При цьому в них можуть з’являтися дозрілі фолікули. Неможливо завагітніти вже після п’яти років менопаузи.
- Після менопаузи якість сексуального життя знижується. Секс під час менопаузи справді може стати більш болісним, іноді знижується лібідо. Але якщо всі прояви клімаксу вчасно коригувати, то сексуальній активності ніщо не заважає. Навпаки, жінка припиняє хвилюватися через незаплановану вагітність, розслабляється і оргазм у неї більш яскравий і сильний.
Чи варто звертатися при менопаузі до лікаря?
Так, менопауза – природний період жіночого життя і її точно не варто сприймати як кінець активного та насиченого життя. Але і чекати, що все мине саме теж не варто. Щоб зберігати активність, привабливість та смак життя, потрібно контролювати та регулювати рівень гормонів. Під наглядом лікаря, звісно.
Post Views: 24