Жіноча інтимна гігієна: поради і розвіювання міфів

Питання, пов’язані з інтимною гігієною, обговорюються рідко, навколо цієї теми виникає безліч помилок. Ми вирішили знайти найкращі правила дотримання жіночої інтимної гігієни і розвіяти основні міфи.

Інтимна гігієна дуже важлива для кожної дівчинки, дівчини і жінки, адже з її допомогою ми не тільки очищуємо свої зовнішні статеві органи, але також підтримуємо їх кислотно-лужний баланс і перешкоджаємо розмноженню небажаних мікроорганізмів.

Щоденні прокладки потрібно міняти кілька разів на день

Це правда! Будь-яка прокладка, навіть «дихаюча», створює теплу і вологу атмосферу, яка є ідеальною для розвитку бактерій. Носіння однієї прокладки протягом дня може призвести до розвитку запальних захворювань в інтимній зоні, появі неприємного запаху, роздратування, свербіння. Тому міняти прокладки необхідно кілька разів в день і використовувати їх тільки у тих випадках, коли це дійсно необхідно. Перед зміною прокладки рекомендується прийняти душ, теплою проточною водою або спеціальними серветками. Бажано також по можливості змінити білизну.

Не можна намагатися позбутися від свого природного запаху в інтимній зоні

Це правда! Маскувати запах з допомогою різних ароматів — погана ідея, оскільки в результаті запахи змішаються і створять специфічне амбре. Позбутися від запаху допоможе тільки правильна гігієна інтимної зони. Також важливо враховувати, що шкіра і слизова оболонка в цій області дуже чутливі, і застосування ароматизованих засобів, не призначених для інтимної гігієни, може викликати алергічну реакцію.

Не варто практикувати вагінальний душ

Це правда! Справа в тому, що здорова мікрофлора інтимної зони має кисле середовище, яке формують корисні лактобактерії. Це кисле середовище не дає вижити і розмножитися хвороботворним мікроорганізмам. Але коли жінка використовує вагінальний душ, здорова мікрофлора вимивається, порушується pH, відкриваються «ворота» для інфекції.

Піхву не потрібно мити, так як цей орган самоочищається від забруднень і відмерлих клітин. При появі свербежу, рясних виділень або запаху слід терміново звернутися до гінеколога або дерматовенеролога, а не намагатися вирішити проблеми самостійно. У цьому випадку вагінальний душ вкрай небезпечний, так як може призвести до розвитку ускладнень.

Митися можна звичайним гелем для душу або милом

Це міф! Замість звичних косметичних продуктів рекомендується застосовувати засоби, що не містять лугів. Майте на увазі, що звичайне мило або гель для душу змиють не тільки бруд, але і корисні бактерії, і на деякий час змінять pH шкіри і слизових. Цього буде достатньо для розвитку хвороботворних бактерій.

Щоб подібного не сталося, важливо використовувати спеціальні засоби — це допоможе зберігати нормальний pH шкіри і слизових і здорову мікрофлору. Засіб для інтимної гігієни повинен мати кисле середовище, ідеальне для інтимної зони. Як правило, до складу таких гелів, мусів або пінок входить молочна кислота. Деякі засоби навіть містять лактобактерії. Бажано, щоб до них входили також зволожуючі, загоюючі, пом’якшувальні компоненти, наприклад, алоє або екстракт ромашки. Крім того, засіб для інтимної гігієни не повинен містити барвники та ароматизатори.

Митися треба після кожного походу в туалет

Це суперечливе твердження! З одного боку, це правда, і митися після кожного походу в туалет бажано. Але, з іншого боку, багато жінок роблять помилку, вважаючи, що потрібно митися як можна частіше і інтенсивніше. Інтимна зона — делікатне місце, де існує свій мікросвіт — корисна мікрофлора, яка зберігає здоров’я шкіри, репродуктивних органів, слизових.

Саме ця мікрофлора не дає проникнути інфекцій в піхву і вище, тому важливо не зруйнувати її. Як же митися часто, але при цьому не нашкодити мікрофлорі? Досить обполоснути статеві органи теплою водою протягом хвилини і при цьому не терти шкіру. Якщо це неможливо, то можна скористатися серветками для інтимної гігієни. А застосовувати гелі для інтимної гігієни та інші спеціальні засоби досить вранці і ввечері.

Вагітним і годуючим мамам митися треба тільки спеціальними засобами для вагітних

Це міф! Зараз випускаються засоби для інтимної гігієни спеціально для вагітних. Але за складом вони практично не відрізняються від звичайних гелів. В обох видах засобів міститься практично однаковий набір компонентів: молочна кислота, алоє, пантенол, екстракт ромашки.

Жінка повинна вміти грамотно доглядати за собою і не допускати розвитку інфекцій через неправильну гігієну, але вагітним варто бути особливо уважними. Якщо ви раніше не користувалися засобами для інтимної гігієни, то в період вагітності вкрай рекомендується почати це робити. В організмі все взаємопов’язано, і неправильний догляд може стати причиною запальних захворювань, здатних негативно позначитися на перебігу вагітності або якості грудного молока.

Підбирати засіб для інтимної гігієни повинен фахівець

Це суперечливе твердження! З одного боку, жінка цілком може підібрати гель або мус для інтимної гігієни самостійно. Але з іншого, для цього їй необхідно розуміти компоненти, які повинні входити до складу такого засобу, а які — ні. Спеціальні гелі та муси для інтимної гігієни з’явилися порівняно недавно, поки не всі знають, для чого потрібен ще один косметичний продукт на поличці у ванній кімнаті і як його обирати.

Спеціаліст на прийомі часто бачить наслідки неправильного догляду за губами, тому може давати персональні поради і рекомендувати найбільш відповідні гелі, муси, пінки. Також він допоможе визначити, який саме засіб необхідний: для нормальної або особливо чутливої шкіри. Сьогодні виробники часто випускають продукти двох типів. Якщо жінка сумнівається, чи підходить їй той або інший засіб, їй краще проконсультуватися з фахівцем.

Вологі серветки не можна застосовувати для інтимної гігієни

Це міф! Сьогодні існують вологі серветки спеціально для інтимної гігієни. Вони не містять спирту, барвників та інших компонентів, які можуть негативно вплинути на стан шкіри і слизових в інтимній зоні, зберігають нормальний кислий pH. Такі серветки не тільки можна, але і потрібно використовувати для гігієни, коли немає можливості прийняти душ, наприклад, на роботі або в довгій дорозі. Пам’ятайте, що для інтимної гігієни не можна використовувати звичайні вологі серветки — вони можуть містити спирт та інші компоненти, не призначені для делікатних зон.

У процесі миття не можна користуватися мочалкою — тільки долонею

Це правда! Використовувати губки або мочалки і терти інтимну область не можна. Велика ймовірність мікротравм і наступних запальних процесів. Ще раз повторимо, що в процесі миття жінка не повинна порушити мікрофлору, тому інтимна гігієна повинна бути дуже делікатною. Також при митті інтимної зони слід дотримуватися таких важливих правил:

— ретельно мити руки;

— користуватися теплою водою. Не холодною, не гарячою, а саме теплою;

— вода повинна бути проточною і стікати зверху вниз. Важливо стежити за тим, щоб вона не потрапляла всередину піхви.

Під час менструації треба митися частіше і ретельніше

Це суперечливе твердження! У цей період, як і в будь-якій іншій, потрібно митися по мірі необхідності. Правила гігієни змінюються мало. Так само не можна використовувати мило і лужні засоби, мочалки, вагінальний душ. Вода повинна бути тільки проточною і теплою.

Не потрібно використовувати більше гелю, посилено терти, митися довше звичайного. В цей період небезпека мікротравм та інфікування зростає, тому будьте особливо обережні і уважні. Процедуру очищення потрібно проводити перед зміною гігієнічної прокладки. Ми вже говорили про те, що навіть щоденні прокладки створюють комфортне середовище для розмноження бактерій. Під час менструацій ситуація ускладнюється.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook