Здоров'я очей як зберегти зір

Здоров’я очей: що робити, щоб зберегти зір?

Деякі захворювання впливають на здоров'я очей і можуть призвести до очних хвороб. До вашої уваги поради фахівців, як зберегти зір.

Чи знали ви, що старіння, надмірна вага та ожиріння впливають на здоров’я очей і підвищують ризик розвитку деяких захворювань очей? Цукровий діабет або артеріальна гіпертензія також можуть збільшити ризик таких недуг. Що потрібно робити, щоб зберегти зір, консультують фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Важливо піклуватися про здоров’я в цілому, щоб зберегти здоров’я очей. Це значно допоможе зменшити ризик хвороб, що можуть призвести до проблем з очима, а отже зберегти зір.

 • Вживайте здорову їжу. Збільште в раціоні кількість листової зелені, зокрема, шпинату. Споживайте рибу з високим вмістом омега-3 жирних кислот: лосось, тунець, палтус тощо.
 • Будьте фізично активними. Адже це допомагає знизити рівень холестерину,  ризик цукрового діабету та високого кров’яного тиску.
 • Не куріть або припиніть, якщо вже це робите. Куріння шкідливе не лише для легень, але й для очей. Воно збільшує ризик дегенерації жовтої плями, катаракти та може пошкодити зоровий нерв.

Чому погіршується зір: правда і міфи

Як берегти здоров’я очей?

 1. Дізнайтеся сімейну історію хвороби та обов’язково повідомляйте лікаря, про те, які хвороби очей мали ваші рідні.
 2. Вчасно ходіть на профілактичні огляди до лікаря офтальмолога. Навіть якщо ваші очі візуально здорові або ви не відчуваєте явних симптомів, вони можуть хворіти. Деякі недуги можна виявити тільки після спеціального дослідження очного дна.
 3. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем, якщо ви переживаєте, що маєте високий ризик захворювань очей.
 4. Носіть сонцезахисні окуляри навіть у похмурі дні. Обов’язково знайдіть такі, що захищають від UVA та UVB випромінювання.
 5. Користуйтеся  захисними окулярами, що допоможуть вберегти ваші очі від травмування чи попадання пилу. Це доцільно для певних видів діяльності. Наприклад, якщо ви займаєтеся спортом або працюєте на будівництві тощо.
 6. Давайте очам відпочивати. Довгий перегляд комп’ютера може втомлювати очі. Робіть перерви кожні 20 хв хоча б на 20 секунд. У перервах дивіться на предмети, що знаходяться на відстані 6-7 метрів від вас.

Як зрозуміти, що у дитини погіршується зір, і яка причина

Дбайте про гігієну

Якщо ви носите контактні лінзи, важливо дотримуватися таких правил гігієни очей:

 • Проконсультуйтеся з лікарем щодо того, які лінзи вам найбільше підійдуть.
 • Завжди мийте руки перед тим, як вставляти чи знімати лінзи. Мити руки потрібно не менш як 40 секунд.
 • Обов’язково дезінфікуйте лінзи.
 • Регулярно замінюйте лінзи в залежності від терміну використання.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook