слух

Загроза “невидимої інвалідності”: як зберегти здоров’я вух

Втрата слуху часто називається "невидимою інвалідністю", адже вона не має явних зовнішніх ознак і часто залишається поза увагою.

Проблеми зі слухом та вухами вважаються одними з найбільш поширених викликів для здоров’я у сучасному світі, згідно з даними Центру контролю та профілактики захворювань (CDC). Щобільше, приблизно 60% цих проблем можна виявити та лікувати на первинному рівні медичного обслуговування.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підкреслює, що у глобальному масштабі понад 80% потреб у догляді за слухом та вухами залишаються без уваги. Витрати, пов’язані з нелікованою втратою слуху, щороку сягають майже одного трильйона доларів у всьому світі.

Згідно зі звітами ВООЗ, більше як 360 мільйонів осіб у світі живуть з інвалідністю, спричиненою втратою слуху. Також, понад мільярд молодих людей віком від 12 до 35 років піддаються ризику втрати слуху через вплив високого рівня шуму під час дозвілля.

Ставлення суспільства, зокрема стигматизація, значно обмежує зусилля по запобіганню та лікуванню втрати слуху. “Втрата слуху часто називається “невидимою інвалідністю”, адже вона не має явних зовнішніх ознак і часто залишається поза увагою суспільства та політиків”, – зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Як зберегти здоров’я вух

Що робити:

  • Використовуйте беруші в шумних місцях.
  • Регулярно перевіряйте свій слух.
  • Носіть слухові апарати, якщо це рекомендовано лікарем.
  • Звертайтеся до спеціаліста при виникненні проблем зі слухом або вухами.

Чого уникати:

  • Не використовуйте ватні палички або інші предмети для очищення вух.
  • Уникайте купання у брудній воді.
  • Не діліться навушниками або слуховими пристроями з іншими.
  • Уникайте прослуховування гучної музики.

Як вчасно розпізнати проблеми зі слухом у дорослих і дітей?

Обов’язково консультуйтесь з лікарем щодо будь-яких захворювань вух, горла та носа, і приймайте лікарські засоби лише за призначенням медичного фахівця.

Симптоми, які мають насторожити вас і спонукати до візиту до лікаря, включають: труднощі з чуттям інших людей, неспроможність зрозуміти їхні слова; часте прохання повторити сказане; проблеми зі слухом під час телефонних розмов; труднощі у підтримці бесіди; труднощі з концентрацією, коли ви слухаєте когось; коли інші звертають вашу увагу на проблеми зі слухом.

Збереження слуху та здоров’я вух є важливим аспектом загального благополуччя кожної людини. Профілактика, своєчасне виявлення проблем і адекватне лікування можуть значно покращити якість життя та запобігти багатьом серйозним наслідкам, пов’язаним з втратою слуху. Не ігноруйте ранні ознаки проблем із слухом чи вухами, і не вагайтеся звертатися за професійною медичною допомогою, коли вам це необхідно.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook