Помив голову – і захворів. А ваш шампунь безпечний?

Обираючи шампунь, ми зазвичай звертаємо увагу на назву, марку, побачену рекламу, відгуки друзів і упаковку. І майже ніколи не читаємо його склад. А дарма!

Шампунь може провокувати з’яву лупи, сухості, свербіння і висипань на шкірі голови. Звичайно, всі назви речовин-компонентів запам’ятовувати не потрібно. Головне знати, які з них шкідливі.

SLS (SodiumLaurethSulfate). Цю речовину застосовують у промисловості як сильний засіб для чищення, а також для приготування машинного мастила. Серед косметичних засобів також можна знайти цю речовину, зокрема в шампуні, зубній пасті та інших засобах, які піняться. Ця речовина може бути сильним алергеном. Для шкіри голови вона небезпечна, оскільки сильно пересушує її.

SLLS (Sodium Laur Laureth Sulfate) – миюча речовина, яку застосовують для виготовлення шампунів, зубних паст та косметики, що піниться. За словами фахівців, речовина може призвести до сильного пересушування шкіри, якщо її довго змивати. На шкірі може виникнути почервоніння, висип.

DEA (або Діетаноламін) – засіб, який використовують для стабілізації піни в шампунях. Сам по собі він не шкідливий, але в комбінації з іншими речовинами утворює канцерогенні сполуки. Їх називають nitrosodiethanolamine (NDEA). Дослідження показують, що NDEA може проникати через шкіру і бути причиною виникнення раку шлунка, печінки і стравохода.

TEA (або Триетаноламін) – речовина для нормалізації pH у косметиці. Викликає алергію, сухість шкіри голови, почервоніння й подразнення очей. При накопиченні у шкірі з часом проявляє токсичні властивості.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook