черешні в пакеті Здоров'я та краса Сам собі лікар

Якщо хочеш схуднути: чи можна з’їдати два кілограми черешень на день?

Чи можна за день з’їдати два кілограми черешні? Чи шкодить це здоров’ю та фігурі? Чи можна їсти багато ягід, коли худнеш? Пояснює експерт.

Багато людей любить черешні. Дехто може з’їсти навіть два кілограми ягід за день! Але як це впливає на здоров’я та фігуру? Чи можна їсти багато черешень, коли хочеш схуднути? Пояснює тренер та експерт зі схуднення Мандзяк Віктор:
“Сам я не хочу і не можу ум’яти 2 кілограми черешень, але для багатьох це зовсім не проблема. Можливості – це прекрасно, але чи доцільно це з точки зору контролю маси тіла та здоров’я?
Людина має харчуватись різноманітно, вживаючи продукти з усіх п’яти харчових груп, дотримуватись балансу БЖВ. Поговоримо про норми і правила.
  1. Правило 1. З вуглеводів ми повинні отримувати близько 50% енергії. Два кілограми черешні дадуть приблизно тих 50%. В норму вписуємось, при умові, що впродовж дня ми не споживатимемо більше ніякої вуглеводної їжі. Але, повірте мені, якщо у вас вийде не 50%, а 60, ні фігура ваша, ні здоров’я не постраждають.
  2. Правило 2. Фруктози споживати не більше 50 г на добу. Два кілограми ягід дають нам ~100 г цього солодезного цукру. Вдвічі більше норми! Ґвалт! Зловживання фруктозою асоційоване з вісцеральним ожирінням і стеатозом печінки. Але нумо включати здоровий глузд… Весь негативний вплив на здоров’я надлишку фруктози – це хронічний вплив, коли ви постійно отримуєте більше фруктози, ніж потрібно, та ще й в купі з переїданням.

Чому черешні вам не нашкодять

Сезон ягід не триває вічно, а ще є сенсорно-специфічна ситість. Ми не можемо постійно отримувати задоволення від одноманітної їжі, як би її не любили. Наша гедоністична природа прагне різноманіття смаків. Якщо ви вчора втрамбували в себе два кілограми черешень, сьогодні буде кілограм, завтра – півкіля, а післязавтра вас вивертатиме не тільки від черешень, а від всього червоно-солодкувато-кислуватого. Гострі перекоси в харчуванні – не проблема, проблема – хронічний вплив.
Але все ж таки в день ягідного анархізму, враховуючи штурм печінки фруктозою, цукор столовими ложками краще не їсти, нехай фрукти в цей день будуть єдиним джерелом “фруктового цукру”. А щодо переїдання, то його не буде, ягоди дають хорошу ситість.
Розумієте, спеціалісти всього світу стурбовані не тим, щоб люди не зловживали ягодами, а тим, щоб вони їх хоч трохи споживали. І я не бачу жодної причини відмовляти собі в цьому задоволенні”.
Дата публікації: 27.06.2022 img Поділитися