«Щоб не сидіти на голодному пайку, треба заздалегідь тренувати силу волі. Особливо це стосується людей, яким протипоказано поправлятися — хворим на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і тим, хто потерпає від гастритів, жовчно-кам’яної хвороби або й дня не може прожити без ензимних препаратів, — каже лікар-дієтолог Анжела Байрачна. — Якщо втримати апетит у вузді не вдалося, протягом 1-3 тижнів посидіть на розвантажувальній дієті.
Виключіть з меню гостре, смажене, жирне, копчене — хоча б на місяць забудьте про шинки, ковбаси, пироги, залиті олією. Раз на тиждень влаштовуйте розвантажувальний день — протягом дня випивайте 1,5 літра нежирного кефіру або дистильованої води (за методикою Брега). Як варіант — з’їдайте 1,5 кг яблук або 1,5 кг свіжих огірків. За один прийом треба з’їсти 200 г обраних фруктів чи овочів або випити 200 мл рідини.
Протягом дня (навіть якщо він не розвантажувальний) намагайтеся багато пити. Але не чай чи каву, а просту негазовану воду — джерельну або звичайну переварену, настояну на кремнієвих камінцях чи сріблі. Підійде і тала вода. Норма — 1,5-2 л на добу. Не забувайте про фізичні навантаження — відновіть походи у спортзал, багато ходіть пішки, робіть зарядку вдома. Без фізичної активності жодна дієта не запрацює»…
Щоб знову влізти в улюблені джинси, достатньо потерпіти дві доби. Ось які поради дають завсідники соціальних мереж, які не перший рік борються з наслідками святкових застіль:
- виключіть з меню рафіновані (очищені) продукти та сіль. З організму автоматично виведеться 1,5 л зайвої рідини;
- щоб прискорити процес виведення токсинів, пийте більше води. Це активізує роботу нирок;
- кількість калорій не повинна перевищувати 1000 (але тільки протягом двох днів!);
- уникайте продуктів, які викликають утворення газів та здуття живота (цвітна капуста, бобові, цибуля);
- не жуйте жуйки та не пийте газованих напоїв;
- надавайте перевагу зеленому чаю — він заспокоїть травну систему;
- налягайте на білкові продукти (бажано — білу рибу та м’ясо). На гарнір можна подати варену моркву або картопляне пюре (на молоці, без сметани та з мінімумом вершкового масла);
- їжте вуглеводні продукти білого кольору (рис, макарони, але в жодному разі не хліб!);
- відмовтеся від фруктів, які провокують метеоризм та бродіння в кишечнику (апельсинів, недозрілих бананів). Ягодами також краще не зловживати. А хочете перекусити — з’їжте спілу грушу або манго;
- щоб зняти набряки, випийте теплий відвар петрушки або ромашки. Якщо відчуваєте нудоту, важкість у шлунку, прийміть кілька таблеток активованого вугілля, запивши їх водою без газу (у розрахунку одна таблетка на 10 кг маси тіла).
Перестали впізнавати себе у дзеркалі? “Підправити” личко можна й за годину!
“Після того, як приймете контрастний душ, який приведе у норму ваше тіло, приготуйте контрастну ванночку для обличчя. Для цього вам знадобляться два рушнички. Один опустіть у крижану воду, інший — у гарячу, і почергово прикладайте їх до обличчя. “Гра на контрастах” тонізує судини — набряки спадуть і, відповідно, покращиться колір шкіри. Якщо ж ваша шкіра схильна до запальних процесів, судини часто розширюються — така процедура вам протипоказана”, — застерігає косметолог Євгенія Боднар.
Як позбутися набряків?
“Покладіть на повіки охолоджені чайні пакети на 15-20 хвилин. Як варіант — накладіть на повіки на 20 хвилин кашку з сирої тертої картоплі або два ватні диски, змочених у молоці (на повіках тримайте чверть години). Додатково можна закапати очі краплями, які знімають запальний процес”, — радить спеціаліст.
Освіжать колір обличчя маски, які можна приготувати в домашніх умовах, — зі сметани, кефіру, домашнього сиру або яєчного білка (на вибір). Потримайте 10-15 хвилин, змийте теплою водою. Після цього вмийтеся теплим зеленим чаєм і нанесіть на шкіру скраб (підійде суміш з вівсяних пластівців та меду).