“Ну а як мені полюбити себе? – це ті слова, які практично завжди чує психолог від клієнтів. Тому що у тих, хто дійсно себе любить, часто і з усім іншим все гаразд, – ділиться психологиня Ірина Шатинська. –
Наші звички формуються тоді, коли ми хочемо сформувати в собі нову ідентичність. Поговорімо трохи саме про це. Про ідентичність жінки, яка любить себе. І про звички.
Все починається з тіла. На чудові слова я натрапила, перебираючи свої нотатки: ХОТІТИ СЕБЕ. Ось так ось просто. Зроби себе бажаною для себе.
Класно ж як! Хотіти себе – хіба це не прекрасно?
Пам’ятаю, колись писала в рекомендаціях про те, як жити на карантині: одягайтеся (і взагалі намагайтеся виглядати) так, щоб, проходячи повз дзеркало, не боятися – а, навпаки, хотіти дивитися на себе і думати: яка я гарна! Вищий пілотаж – якщо ви при цьому в затертому халаті з не чесаної тиждень головою. Якщо це так, з самоцінністю і з самооцінкою у вас все добре. Напевно 🙂
Ні, я не про самолюбування. Принаймні не в тому негативному сенсі, який звикли вкладати в це слово. Я маю на увазі не тільки і не стільки естетичний аспект. Я про щось більш внутрішнє. Більш глибоке. Глубинне. Більш чуттєве.
Контакт зі своїм тілом
Наше тіло – це не вішак для одягу, навіть для брендового. Це форма, чаша, посудину, дана нам для тимчасового зберігання душі.
Чому вважається гріхом в релігії куріння, наприклад? Теорія, що це сталося з часів боротьби християнства з язичництвом. Та на мою думку, справа саме в тому, що гріхом вважається псувати те, що дано нам Творцем у тимчасове користування у ролі посудини для безсмертної душі. Тому і обжерливість в релігії – один з найтяжчих гріхів.
Як ми ставимося до тіла нашої дитини, нашої плоті, виношеної, народженої нами, нашої частини? Хіба ми не виціловуємо маля: щічки, ручки, ніжки і навіть дупку! Це взагалі найсолодше місце!
Дитина – частина нас. Чому б нам не перейняти це відношення до себе?
Знайдіть свою дитячу фотку. Яка же мила, кохана, обожнювана ця дитина! Правда? Це ви! Ви і тепер – така. Ви улюблена. Як можна не хотіти і не любити таке чудо?
- Ви хочете бути.
- Ви хочете жити.
- Ви хочете балувати себе.
- Ви хочете одягати, наряджати, плекати себе.
Я себе хочу, – говоріть біля дзеркала.
Я прекрасна.
Яка я гарна.
Я захоплююся собою.
Я чудове створіння.
Я люблю себе.
Обіймайте себе. Гладьте себе. Дивіться на себе захопленими очима. Створіть собі маленький окситоциновий культ дотику, і чуттєвий – запаху. Практика намазування тіла кремом може стати часом задоволення – якщо постаратися і спробувати перевести її з примусового зволоження, швидко-швидко, як попало – на чуттєво-медитативний рівень, зробити щоденним актом любові до себе. Виберіть крем із запахом, який ви будете нюхати, внюхуватися… Нехай він створює вам настрій. Нехай дотики до тіла створюють вам близькість з ним.
Нехай білизна ваше буде радістю, ммммм…
Зробіть фото
Дивіться собі в очі.
Кокетує з собою.
Робіть собі селфі.
Еротична фотосесія дозволить побачити себе під іншим кутом! (І навіть проста фотосесія). Ваша вага значення не має: подивіться на популярні останнім часом фото пишнотілих жінок! Знайдіть фотографа, який зробить вам красиво. Придивіться потім до фотографій. Це і є ви!!! (А що, хіба хтось інший?) Так-так, ви саме така! Красуууня! Як її не любити?
Повісьте фото там, де будете їх бачити. Якщо хочете – там, де будете їх бачити тільки ви.
Масаж!!! Знайдіть свого майстра.
Спіть на хорошій білизні. Потерта і запрана білизна – це точно не про любов до себе. Цього вам не треба. Постіль повинна приносити чуттєву насолоду…
Пахніть найкращими парфумами. Самі собі пахніть, а не комусь іншому. Або свіжістю. Дихайте собою.
Одягніть діаманти на пальці і браслети на руки і ноги… якщо хочете. А якщо ні, то і не треба).
Співайте і танцюйте. Не вмієте? Повірте, любити себе ви вмієте. КОЖЕН ВМІЄ!
Дозвольте собі довге волосся. Воно гарне в будь-якому віці.
Вік – це не про роки
Це – про блиск в очах. Його можна мати в вісімдесят і не мати в двадцять… Це – про щастя закоханості в себе. Тому що ваш світ починається з вас. Це перший крок до закоханості в життя.
Ви – це і є ваше життя.
Робіть собі те, що приносить вам радість.
Робіть її собі.
Випромінюйте еротизм. Так можна.
Будьте закоханою в себе.
І ще раз: це – не про нарцисичне самомилування, це – про внутрішнє самосприйняття. Про відчуття всіх чотирьох стихій всередині себе. Про відчуття себе – живою.
Тоді блиск в очах ніколи не зникне”.