Як заспокоїти нерви і позбутися надмірної тривожності

Події в Україні не залишають байдужими ні дорослих, ні дітей. Новини змушують нервувати і перебувати у постійній тривозі, завдаючи шкоди здоров’ю. Як захистити себе і свою родину від надмірної тривоги? Як віднайти спокій у ці буремні дні? Відповідають на ці питання лікар-невролог, травниця, психолог і священник.

Ніна Никитюк, лікар невролог (невропатолог) вищої кваліфікаційної категорії:

“Я не радитиму жодних препаратів. Чому? Бо за маскою неспокою часто ховаються серйозні захворювання. Людина може місяцями пити заспокійливі, але за рік-два все одно виявиться першопричина. Тому моя порада така: звернутися до фахівця, який зробить необхідні обстеження. У моїй практиці не раз траплялося, що люди на керівних посадах вихлюпували своє роздратування на підлеглих. Потерпали обидві сторони, доки у керівника не “вилазила” серйозна хвороба.

Звісно, можна попити заспокійливі препарати, які продають в аптеках без рецепта. Але без комплексного лікування вони не дадуть відчутного ефекту. Так, як і заспокійливі трав’яні чаї”.

Здають нерви? 5 кроків для покращення психічного здоров’я

Ніна Боровська, травниця (смт. Ратне):

“Коли розхитані нерви дуже корисно їсти ожину щодня хоча б по 100-200 грамів. Ожина дуже ефективно заспокоює, її призначають навіть при неврастеніях.

Також варто насушити листя ожини. Седативний чай готують так: 2 ст. ложки запарюють 0,5 л окропу. Настоюють 30-40 хвилин і п’ють протягом дня по 50-100 г. Для підсилення дії можна заживати з медом.

Ще один простий і доступний збір: чай з меліси і м’яти. Висушене листя узяти порівну і запарювати 1 ст. ложку склянкою окропу. Процідити і пити, як чай.

Для тих, у кого аритмія, пропоную такий рецепт. Узяти в однаковій кількості плоди глоду, листя собачої кропиви і корінь валеріани. Запарювати 1 ст. ложку збору 300 г окропу. Настоювати 30-40 хвилин, пити по 1 ст. ложці по 2-3 рази у день. Можна приготувати спиртову настоянку цих трав, придбавши в аптеці. Хто не любить різкого запаху валеріани, може змішати настоянки глоду і собачої кропиви, а валеріану пити у таблетках.

І найпростіший рецепт від безсоння і нервового збудження: пити на ніч за 2 години перед сном склянку теплої води з 1 ч. ложкою меду”.

Олена Звєрєва, практичний психолог:

“Найкраще знімають напругу фізичні навантаження та заняття спортом. А ще – волонтерська діяльність. Я особисто займаюся волонтерською діяльністю, спілкуюся з нашими хлопцями, що лікуються у військовому госпіталі.

Все ж для широкого загалу можу порадити лише трав’яний коктейль з настоянок півонії, родіоли рожевої та собачої кропиви. Змішати їх в однакових кількостях і пити по 1 ч. ложці перед сном”.

Олеся Малишко, архів газети “Сім’я і дім”

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook