спека

Як пережити літню спеку «сердечникам»: поради кардіологів

Спекотна літня погода впливає на погіршення стану здоров’я у більшості людей, але особливо вона небезпечна для страждаючих серцево-судинними захворюваннями. Лікарі-кардіологи розповіли, що потрібно робити «сердечникам», щоб легше перенести спеку.

Як спека впливає на організм

Підвищення температури повітря негативно позначається на організмі людини, що може виражатися у зниженні кров’яного тиску і розширенні судин, посиленій роботі серця. У спеку зростає ризик інфаркту міокарда та інсульту, тому сердечникам слід дотримуватися деяких рекомендацій, щоб уникнути погіршення здоров’я.

Що треба знати та як захистити малюків від спеки

Поради для “сердечників”

  • Кардіологи радять у спеку вживати воду з високим вмістом магнію, яка продається в аптеках. Для здорової людини норма випитої рідини – близько 1,5 літрів, для «сердечників» — 0,5-1 літр, але при умові використання сечогінних препаратів.
  • Від кави, алкоголю, солодких напоїв слід відмовитися у спеку. 
  • Якщо температура перевищила 30 градусів, звичайний вентилятор не допоможе. Краще прийняти прохолодний душ або ванну.
  • Також потрібно уникати підвищеної вологості, не обливатися в спеку холодною водою, не забувати про прийом ліків і обмежити фізичні навантаження.
  • «Сердечникам» в жарку літню погоду необхідно дотримуватися дієтичного харчування, вживаючи більше фруктів і овочів.
  • Гаряча і жирна їжа – це додаткове теплове навантаження на організм. Тому борщ краще замінити на овочевий салат або холодний борщ. 
  • У раціоні повинна бути зелень, багаті клітковиною продукти, молочні і морепродукти, а від вживання жирного м’яса, навпаки, варто утриматися.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook