стосунки

Як вибрати надійного чоловіка на все життя

Як вибрати надійного партнера для тривалих стосунків? Як вийти заміж, щоб не хотілося розлучатися? Як створити сім'ю, де буде мінімум конфліктів? Як знайти свою половинку, радить психоаналітик.

Ці поради – з аудіокниги американського психоаналітика доктора Кларисса Пінкола Естес “Як любити жінку”.

Як вибрати чоловіка або дружину?

Вибирайте людину так, ніби ви сліпі

Заплющіть очі і відчуйте, що ви думаєте про цю людину. Про її доброту, вірність, проникливість, відданість, про здатність подбати про вас і подбати про себе самого, як про незалежну істоту.

Чи здатен він і ви вчитися?

Існує одна головна відмінність між людиною, яка здатна стати партнером для довгих стосунків, і тим, хто здатний бути партнером тільки на короткий термін. І ця відмінна риса – здатність вчитися. Існує іспанське висловлювання про те, що “той, хто не здатний навчатися – найбільш нестерпний”. Той, хто не здатний навчатися новому погляду на речі, хто не здатний бачити звичне в новому світлі, хто не цікавиться тим, як влаштований світ, як влаштовані люди, дуже часто закривається і каже “ні, все може бути тільки так чи так “. Для довгострокових стосунків найкраще вибирати того, хто здатний бути відкритим. Не завжди відкритим, звичайно. Але з тим хто може і відкритися і закритися, знову відкритися і закритися, поступово навчаючись і розвиваючись.

І сильний, і слабкий одночасно

Вибирайте того, хто хоче бути таким же як ви: одночасно і сильним, і чутливим (ніжним). Якості, які іноді характерні  для жінок, – це сила і слабкість. Сила, якою володіє дерево. Його може вдаряти сильний вітер, але через свою гнучкість воно буде рухатися разом з вітром. Якщо воно не буде гнутися, то воно зламається. Під чутливістю розуміють здатність бути живим і сприймати те, що відбувається навколо. Деяким людям потрібно трохи з цим допомогти.

Показує, що йому боляче

Вибирайте того, хто показує, що йому боляче, якщо ви завдали йому болю. І також навпаки. Вибирайте того, хто завдавши болю, теж бачить ваш біль і шкодує про це. Це дуже важливо. Існує багато способів, якими люди висловлюють свій біль. Хтось замикається в собі при найменшій проблемі. Особливо екстравертів дуже дратує коли їхній партнер замикається в собі, але потрібно розуміти, що це просто спосіб вираження болю. І поки людина готова щось робити і поступово виходити з цього стану протягом розумних термінів – то все буде в порядку. Те, що по справжньому повинно викликати занепокоєння – це відсутність реакції, якщо ви вчинили недобре до партнера.
Через те, що багато хто з нас проходять через різні стосунки до того, як знайде, з ким хочеться бути до кінця життя, – багато хто травмований попередніми стосунками, які починаються з високих очікувань і закінчуються розчаруваннями. Так що дуже висока ймовірність зустріти того, хто вже травмований попереднім негативним досвідом. І через це так важлива здатність показувати свій біль і здатність відчувати чужий біль.
У стосунках не обійтися без періодів, коли люди створюють напругу або навіть ранять одне одного. Цього неможливо повністю уникнути. Але це не повинно бути постійно. У попередніх стосунках люди іноді накопичують багато злості, у якої не було можливості проявитися і іноді їх потреба поранити або заподіяти біль новому партнерові може бути підвищеною. Але вони повинні бути здатні зупинити себе, коли бачать що це завдає болю іншій людині.

Іде власним шляхом

Вибирайте того, хто має власне внутрішнє життя. Не важливо, що це – різьба по дереву, гербарії, письменство, релігія, медитація або ще щось, що вони люблять робити. Вибирайте тих, хто йде власним шляхом і сприймає вас, як партнера і попутника в цій подорожі. Ці люди здатні об’єднуватися з іншими, але при цьому залишатися окремими і це дуже важлива якість.
Стосунки мають власні цикли і ритмами і в стосунках є час, коли необхідно з’єднуватися з іншим в одне ціле, і є час, коли необхідно віддалятися один від одного, при цьому зв’язок, який існує між вами може розтягуватися в часі і на будь-які відстані, але вона не повинна повністю руйнуватися. Такі стосунки – міцні.
  • Чого насправді хоче чоловік від своєї коханої жінки. Психолог розкрив всі карти!

  • Почуття, які посилає тобі інтуїція, коли цей чоловік не для тебе

Розділяє ваші захоплення

Створюйте спільні спогади. Це як рахунок у банку. Ви робите щось разом, це зберігається у вашій пам’яті і стає клеєм, який з’єднує вас. Ви витягуєте ці спогади для того, щоб згадати щасливі моменти. І якщо немає таких приємних спогадів – то буде дуже складно разом пережити важкі часи. Це повинно бути щось більше, ніж спільне чищення зубів вранці.

Розділяє ваші цінності

У тому, що стосується дітей, кількості членів сім’ї, гендерних ролей, грошей, релігії і тд. Це в ідеальному випадку. В реальності навряд люди можуть повністю збігатися поглядами. Не завжди і не в усьому і вже точно не на самому початку стосунків. Але завжди можна бачити в якому напрямку розвиваються стосунки. Спільні цінності дозволяють знизити напругу, яка виникає в ході розвитку взаємин. І питання спільних цінностей бажано обговорювати до того, як вступати в довгострокові стосунки. З прагматичним підходом набагато простіше пережити складні моменти.

Здатний співчувати

Вибирайте того, хто хоче і може слухати. Того, хто готовий витратити на вас свій час. Особливо якщо ви легко збудлива людина, а ваш партнер більш стриманий, то поступово вам передасться його спокійний ритм, і вам це піде на користь. І навпаки розслаблений партнер при взаємодії з більш швидким також буде в деяких моментах прискорюватися і це призведе до загальної гармонії і встановлення ритму. За спостереженнями автора, цей ритм всередині пари вирівнюється приблизно після 9 років спільного життя. На все потрібен час.

Може сміятися над собою

Цінність полягає не тільки в тому, щоб партнер міг сміятися над собою. Але і в тому, щоб ви могли самі посміятися над собою або над якимось жартом навіть в момент суперечки чи під час конфлікту. Важливо, як саме ви почуваєтеся поруч з людиною навіть під час сварки. Могти посміятися над собою в такий момент – це справжній дар. Але навіть, якщо ваш партнер не дуже любить жартувати, то зверніть увагу на те, чи може він зупинити запеклу суперечку в найважчий момент. І ви самі повинні теж вміти або навчитися під час суперечки вибачитися або сказати собі “ну гаразд, припустимо я була не права, але вибачусь пізніше, коли буду спокійна”.

Будьте друзями

Ви повинні не просто любити один одного, але і бути друзями. Це проявляється в тому, чи хочете ви робити для свого партнера те, що робите для свого друга. Тобто чи хочете ви сидіти і слухати його, чи готові ви говорити про те, про що він хоче поговорити, робити те, що він хоче робити. Це не означає, що ви повинні задовольняти абсолютно всі його вимоги і потреби. Звісно, не повинні. Але регулярно і певною мірою – так, обов’язково.
І насамкінець: переконайтеся в тому, що той кого ви вибрали, робить ваше життя кращим, а не гіршим.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook