Як впливає стрес на печію

Якщо після обстеження, лікарі кажуть, що причина печії не фізіологічна, то потрібно задати собі одне запитання: а чи не забагато стресу в моєму житті?

Як стрес пов’язаний з виникненням печії

Негатив на роботі, проблеми у спілкуванні з друзями та сімʼєю, стрес в університеті та інші негативні емоції впливають на не тільки на настрій, але й на фізіологію, змінюючи гормональний фон організму. Це підвищує ризик розвитку печії.

Довготривалий стрес провокує підвищену кількість гормонів стресу в крові. Через це шлунок виробляє збільшену кількість кислоти, та починається нервова печія.

Під впливом стресу змінюється тонус м’язової тканини. Сфінктери, які не дозволяють кислоті піднятися по стравоходу, починають працювати неправильно та не можуть більше стримувати вміст шлунку разом з кислотою.

Часто при підвищеному стресі люди починають надмірно вживати алкоголь, що також тільки погіршує симптоми печії.

Через надмірний вміст катехоламінів погіршується регенерація тканин, тому слизова оболонка шлунку та стравоходу не встигає відновитися після надмірного впливу кислоти. Процес стає хронічним, що веде до ускладнень:

  • ерозія та виразки;
  • кровотеча;
  • ризик початку злоякісного переродження клітин.

Саме тому, щоб зменшити прояви печії, потрібно не тільки медикаментозне лікування, але й боротьба зі стресом у житті.

Як нівелювати вплив стресу на організм та одночасно зменшити печію

Є загальні рекомендації здорового способу життя, дотримуючись яких, ви з більшою ймовірністю відчуватимете себе в доброму стані, а адаптаційні механізми організму будуть більш ефективними щодо стресу.

Здоровий сон та відпочинок

Зазвичай людині потрібно 7-9 годин для нормального та достатньому сну. Тому рекомендовано лягати не пізніше 22-23 години. Проте, звісно, хронічна печія може заважати засинанню, тому не бажано їсти за 3 години до сну.

Фізична активність

Регулярний спорт підвищує імунітет та адаптаційну спроможність організму. Тому йому легше витримувати нові стресові ситуації, не перетворюючи короткочасний гормональний фон з катехоламінів на хронічний. Фізична активність покращує процеси травлення, тому їжа не затримується надовго в організмі.

Якщо ви не в змозі впоратися з проявами стресу у вашому житті, то рекомендуємо звернутися до психолога, який надасть ефективні та персоналізовані інструменти для подолання емоційної реакції на стрес.

Як зменшити прояви печії на фізіологічному рівні

Щоб прибрати печію з власного життя, слід не тільки зміцнюватися психологічно та стежити за здоровим харчуванням, але й приймати спеціальні засоби, які покращують ваш стан на фізіологічному рівні.

У боротьбі з печією ефективно допомагає Гіалера. Це інноваційний засіб, який при правильному використанні знімає всі симптоми печії:

  • дискомфорт після прийому їжі;
  • відчуття переповнення та важкості у шлунку;
  • відрижку та кислий присмак у роті;
  • утруднене ковтання;
  • печіння за грудиною.

Гіалера — це безпечний натуральний засіб, який комбінує у собі гіалуронову кислоту та альгінат. Суміш цих речовин допомагає створити захисний бар’єрн зверху слизової оболонки шлунку, що запобігає подальшому пошкодженню тканини та стимулює процеси відновлення. Також Гіалера нейтралізує агресивну дію кислоти та перешкоджає її закиду до стравоходу.

Гіалера — ефективний засіб у боротьбі із печією!

Cамолікування шкодить вашому здоров’ю!

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook