ДНК-експертиза

Як відбувається ДНК-експертиза для пошуку загиблих та зниклих безвісти

Якщо ви шукаєте рідних, які пропали безвісти під час війни, вам варто дізнатися більше про ДНК-експертизу, як вона відбувається і як знаходять родичів. 

ДНК-експертиза дозволяє знайти рідних, які пропали безвісти та індентифікувати загиблих під час війни. Якщо ви теж шукаєте рідних, з якими зник зв’язок, вам варто дізнатися більше про ДНК-експертизу, як вона відбувається і як знаходять родичів.

Як відбувається ДНК-експертиза

Якщо стисло, то для проведення ДНК-експертизи потрібно зробити кілька кроків:

  • Потрібно звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів.
  • Слідчий виносить постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю.
  • Зразки біоматеріалу можуть відібрати безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії або за дорученням суду.
Наразі на території України зразки ДНК можуть відбиратись тільки у кровних родичів: батьків чи дітей зниклої людини. Для того, щоб здати біологічні зразки родичам, потрібно мати з собою паспорт, для дитини – свідоцтво про народження. Зазвичай відбирають зразки крові, слини та епітелій з ротової порожнини. Особливої підготовки для забору не потрібно.
Провести ДНК-експертизу для пошуку загиблих за власним бажанням неможливо, тому рекомендуємо спочатку звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Слідчий виносить постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю. Зразки біоматеріалу можуть відібрати безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії за дорученням процесуально уповноваженої особи, тобто слідчого, або за дорученням суду.

Як знаходять родичів

У померлих зразки відбирають судово-медичні експерти і передають їх для опрацювання в науково-дослідний центр МВС. Там виділяється ДНК-профіль і зразкам присвоюється унікальний ідентифікатор. Порівняння ДНК-профілів постраждалого та родичів проводиться в автоматичному режимі. У разі виявлення збігів про це інформується орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування. Відбувається інформування родичів загиблої особи.

ДНК-профілі порівнюються таким чином. Коли ДНК-картка направляється до єдиної бази централізованого обліку генетичних ознак людини при Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України, де її поміщають під унікальним ідентифікатором. Ідентифікатор присвоюють і під час реєстрації невстановлених осіб.

Після цього встановлюються генетичні ознаки родичів загиблих, зниклих та невпізнаних осіб. У кожному управлінні поліції вже створені робочі групи, які приймають заяви.

Після цього ДНК-профіль родича також відправляється до обліку генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі проводиться порівняння ДНК-профілів потерпілого та родичів.

У разі виявлення збігів про це інформується орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування. Далі відбувається інформування родичів загиблої особи.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook