Діти Здоров'я та краса

Дерматолог: як захиститися від укусів мошки

Із потеплінням значно активізувалась мошка. Укуси цих маленьких комах можуть не тільки спричинити сильний свербіж. Отруйна слина мошки може викликати різні токсико-алергічні реакції, а чесання місць укусів – призвести до поширення інфекції.

Як уберегтися від укусів мошок та чим варто лікуватися, консультує лікарка-дерматологиня Інна Шидловська.

Як захиститися від укусів мошки

  1. Варто уникнення контакту зі шкідливими комахами. Це зовсім не означає, що не потрібно вибиратися на природу чи на город. Просто треба подбати про засоби захисту.
  2. Потрібно уникати місць поблизу прісноводних водойм: річок, озер та ставків. Це улюблені місця мошок, адже тут зароджуються їхні личинки.
  3. При прогулянках на природі або ж при роботі на городі варто обрати одяг, що повністю закриває руки та ноги, шию. Бажано, щоб одяг був широкий та легких, але цупких тканин, якщо на вулиці спекотно.
  4. Захистити себе від комарів і мошок можна за допомогою репелентів, у склад яких входять хімічні речовини диетилфталат або диетилтолуамід. Не варто вибирати універсальні засоби «три в одному» – вони або токсичні, або малоефективні.
  5. Можна скористатися саморобними репелентами (зробити розчин ванілі: у 50 мл води розчинити 1 ч. ложку ваніліну. Діє ця суміш 4 години, зберігається 4 дні). Допоможе відлякати комах ефірна олія чайного дерева, яку можна додати у звичайний крем для рук.

Що робити, якщо вкусила небезпечна комаха

Якщо ж все-таки вам не вдалося вберегтися від укусу цих комах, то варто знати, які заходи вжити.
  • Якщо місце укусу свербить нестерпно, температура тіла підвищилася, впав тиск, збільшились лімфовузли, а сам укус має жахливий вигляд – треба терміново звернутися до лікаря. Жодного самолікування в такому випадку бути не може!
  • НЕ ЧЕСАТИ! У місці укусу виділяється біологічно активна речовина – гестамін, що викликає сильний свербіж. Чим більше будете чесати – тим більше буде свербіти. До того ж велика ймовірність занести інфекцію. Особливо влітку, коли шкіра волога, інфекція поширюється дуже швидко.
  • Для знезараження місця укусу можна використати спиртові розчини саліцилової кислоти або борної кислоти, нашатирний спирт, розведений з водою, чи содовий розчин, якими варто протерти шкіру. Це також полегшить свербіж.
  • Для полегшення свербежу також можна прийняти протиалергічні препарати (кальцію глюконат, Супрастин, Едем (Еріус), Л-цет або ж інші протиалергічні препарати, які є у домашній аптечці).
  • Якщо мошка сильно покусала дитину, то краще продезінфікувати кожен укус розчином календули, а також скористатись маззю на основі календули.
Дата публікації: 18.05.2022 img Поділитися