Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.
Якщо у ветерана діагностували важку невиліковну хворобу або стан, він може отримувати паліативну допомогу. Це комплекс медичних послуг, які допомагають полегшити життя, повідомляє Нацслужба здоров’я.
Така допомога може бути надана людям з інсультами, онкологічними захворюваннями, розладами психіки, хронічною серцевою недостатністю, деменцією, цукровим діабетом, хворобою Альцгеймера тощо.
“Гарячі лінії” безоплатної психологічної допомоги
Форми паліативної допомоги
Існують дві форми паліативної допомоги:
- яка надається пацієнтам удома за пакетом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям» – таких надавачів зараз 1058.
- яка надається у лікарні за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям» – таких закладів зараз 725.
У рамках пакетів гарантуються, зокрема, такі послуги:
- проведення необхідних аналізів і обстежень (аналізи крові та сечі, глюкоза тощо);
- симптоматична терапія;
- киснева та респіраторна підтримка;
- забезпечення асистивними засобами (крісла колісні, милиці тощо);
- психологічна допомога;
- послуги з реабілітації.
Мультидисциплінарна команда з паліативної допомоги приїздить до пацієнта не рідше одного разу на місяць. А також не менше одного разу на тиждень зв’язується телефоном.
Щоб отримати мобільну паліативну допомогу, потрібно мати електронне направлення від лікаря первинки або лікуючого. А для стаціонару направлення також може видати й лікар мобільної паліативної допомоги.