Щоб після походу вихідного дня у вас та ваших рідних залишились тільки приємні спогади, варто подбати не лише про себе, їжу та розваги, а й про своїх чотирипапих друзів. Найчастіше у ліс чи на пікнік беруть із собою домашніх собак.
Для початку переконайтеся, що ваш собака фізично готовий до тривалої дороги, зберіть необхідне спорядження для нього.
Як правильно лікувати травми та як уникнути неприємних ситуацій?
Що повинно бути в аптечці, спеціально призначеній для собаки?
Основне — це засоби для промивання ран і очей, пінцет, туга пов’язка, звичайний і медичний бинт. Також варто взяти засіб від укусів комах.
Скільки води повинен випивати собака під час походу?
Якнайбільше! Перед довгим походом тренуйте свою собаку на коротких прогулянках, щоб вона могла пити зі складаної чаші або пляшки з насадкою. Краще, якщо вона буде пити часто і трішки, аніж одразу випивати усе.
Чи варто собакам носити сумки під час походів?
Так, але вага вантажу повинна складати не більше 10—15% від ваги тіла собаки. Однак тут багато залежить від її віку, ваги, породи і статури. На пробних коротких прогулянках упевніться, що вантаж не натирає шкіру і не створює виразок.
Що краще підходить для походів — поводок-рулетка чи короткий поводок?
Не використовуйте поводок-рулетку! Коли собака біжить на короткому повідку, можна уникнути багатьох проблем — інші собаки, люди, дикі тварини, отруйні рослини, змії і т. д.
Травми, які собака може отримати під час походів, способи їх лікування
Укуси комах: використовуйте пінцет для видалення жала, очистіть рану спеціальним засобом і дайте собаці антигістамінний препарат.
Вивихнута/напружена щиколотка/лапа: покладіть пакет із льодом на місце розтягу. Якщо ваш вихованець досить малий, візьміть його на руки.
Поріз на лапі: очистіть антисептиком і використовуйте накладку для ніг.
Вживання невідомої рослини/гриба/тощо: поцікавтеся у ветеринара про відповідну дозу засобу, яка потрібна, щоб викликати у собаки блювоту. Зазвичай для цього підходить «Пероксид».
Укус змії (або іншої отруйної тварини): якомога швидше везіть собаку до ветеринара.
Зламана кістка: це, як і для мандрівників-людей, означає завершення походу. Несіть собаку на руках, рухаючись дуже повільно й обережно.
Тепловий удар: зупиніться у затінку, дайте собаці попити й охолонути. Намочіть її шерсть, ноги, і якомога швидше вирушайте до ветеринара, адже тепловий удар може бути смертельно небезпечним.
Найкраще здійснювати переходи у прохолодну погоду, робити зупинки для відпочинку. Для собак тренування ще важливіше, ніж для людини, адже воно допомагає звикнути до походів. Надмірна вага і довга шерсть собаки можуть створювати проблеми.
Виривання кігтя: очистіть антисептиком і використовуйте легку пов’язку. Відразу перевірте, чи не занадто туго її накладено.
Алергічна реакція: використовуйте дозу антигістаміну, рекомендовану ветеринаром.
Існує також декілька превентивних заходів, які господарі можуть вжити, щоб похід із собакою був безпечним. Ветеринари рекомендують, щоб на собаці був мікрочіп, на випадок якщо вона загубиться.
Під час подорожі собаку краще тримати подалі від струмків, річок та інших джерел, незалежно від його бажання скупатися. Собаки можуть випити занадто багато води, що сильно знизить температуру їх тіла. Також не давайте собакам справляти природню потребу у джерела: їхня сеча та фекалії забруднюють воду. Завжди беріть із собою пакети або закопуйте відходи.