Фрази підтримки, які варто казати дітям
З дітьми постійно потрібно розмовляти, що б не сталося. Це сприяє порозумінню. Дитина в підлітковому віці буде створювати менше проблем, якщо батьки будуть підтримувати її від народження. Ласкаво говорити з дитиною слід навіть тоді, коли вона помилилася. Крики та докори тут мало чим допоможуть.
В таких ситуаціях можна сказати: я вірю в тебе, ми щасливі, що ти в нас є, поділись своїми відчуттями, я пробачаю тобі, ми скучили за тобою.
Говоріть дітям лише правду, не намагайтеся грати.
- Не здавайся — допоможе дитині бути більш впевненою, навіть якщо щось іноді не вдається. Це виховає наполегливість та допоможе долати перешкоди.
- Обіймімося — діти люблять обійми. Доведено, що дітям потрібно вісім обіймів на день, щоб почувати себе коханими.
- Я пишаюся тобою — кожній дитині хочеться вразити батьків своїми досягненнями. Тому, не забувайте хвалити своїх дітей.
- Я завжди поряд — це віджене всі страхи та додасть впевненості, бо дитина відчуватиме підтримку батьків.
- Я тебе люблю — найцінніша фраза в будь-якій ситуації.
Радимо також прочитати: Фрази, щоб заспокоїти тривожну дитину
Слова, які заборонено говорити доньці
Ніколи не кажіть донці ці фрази, щоб не виховати її зі сталими стереотипами:
- Ти маєш бути господинею — це означає, що їй доведеться готувати та прибирати. Однак, сучасні дівчата вже не повинні брати це за основу сімейного життя.
- Ти маєш бути мамою — не нав’язуйте доньці стереотип, що вона народжена лише для того, щоб продовжувати рід.
- Поступися, будь мудрою, ти дівчина — не можна цього казати дівчаткам. Це знецінює власну думку. Це також змушує думати, що вона завжди повинна поступатися власними інтересами заради щастя інших.
- Будь м’якшою — це ламає характер. Може, вона хоче мати суворий та твердий характер. Нехай донька росте такою, якою хоче, а не підпорядковується стереотипам.
- Будь хитрішою — це призведе до того, що дівчина почне думати, що можна отримати бажане лише проявивши хитрість. Це завдасть великої шкоди дівчині та батькам.
- Головне — вдало вийти заміж — це неправильне твердження.
- Роби щось, не сиди без діла — це викликає почуття провини за бездіяльність. Краще подумати, чим можна зайнятися разом.
- Не в грошах щастя — це також застарілий стереотип, який блокує бажання заробляти більше. Радуйте свою дитину цікавими покупками, щоб не зіпсувати її відношення до грошей.
Радимо також прочитати: Чому не варто виховувати слухняних дітей, – пояснює психолог
Post Views: 49