Як позбутися від папілом і бородавок без скальпеля

Папіломи і бородавки - це не тільки некрасиво, а й незручно, вони часто заважають і створюють дискомфорт. Але головна небезпека - ризик переростання у злоякісне утворення.

Звідки беруться папіломи і бородавки?

90% дорослого населення і більшість дітей є носіями одного або кількох штамів папіломавірусу. Іноді людина досить довгий час може бути здоровим носієм вірусу, який не проявляє себе ніякими зовнішніми симптомами. Але коли ослаблюється імунітет, вірус папіломи активізується і викликає утворення наростів.

Папіломи можуть утворюватися як на шкірі, так і на слизових оболонках зовнішніх і внутрішніх органів, а бородавки – тільки на шкірі. Найчастіше папіломи виникають в місці зараження або пошкодження шкіри і слизових оболонок. Бородавки здебільшого утворюються на руках, обличчі і ступнях, що некрасиво і незручно.

Заразитися вірусом папіломи можна при контакті, через спільні предмети гігієни та побутовим шляхом. Вірус папіломи живе на поверхні предметів протягом 3 годин.

Головна небезпека папіломи – ризик, що вона може переростання у поліп або навіть злоякісне утворення, меланому (рак шкіри). Ризик зростає, якщо на папілому довгий час потрапляє сонячне проміння,  її часто пошкоджують чи травмують, якщо людина має генетичну схильність до ракових захворювань.

Тому перш ніж видаляти бородавку чи папілому в домашніх умовах, варто звернутися до лікаря і дізнатися, чи безпечно це у вашому випадку. І тільки після того, як лікар дасть згоду, беріться за вивчення інформації про лікування папілом.

Що підвищує ризик утворення папілом та бородавок?

Деякі фактори можуть сприяти утворенню наростів на тілі:

  • захворювання травної та ендокринної системи;
  • ослаблення імунітету;
  • зловживання алкоголем, куріння;
  • тривалий прийом деяких лікарських засобів;
  • гормональний збій в організмі;
  • підвищена пітливість, неохайність;
  • хронічний стрес;
  • підлітковий вік;
  • незбалансоване харчування, вживання шкідливої ​​їжі;
  • вагітність;
  • часта зміна статевих партнерів;
  • неправильне лікування грипу;
  • підвищена маса тіла;
  • різка зміна кліматичних умов.

Як видалити бородавки і папіломи в домашніх умовах?

  1. Олія чайного дерева – потужний антисептик, що знищує масу бактерій, тому ефективний при боротьбі з бородавками.
  2. Прополіс захищає вулики від проникнення інфекцій, оскільки має противірусні властивості. Потрібно двічі на день наносити по дві краплі прополісу (50%), накрити після цього пов’язкою.
  3. Очищена касторова олія має противірусні властивості, проганяє бородавки за кілька тижнів. Нею треба змащувати бородавку 2-3 рази на день до повного всмоктування.
  4. Яблучний оцет руйнує уражені шари шкіри, що сформували бородавку. Треба протягом тижня робити таку процедуру: змочити ватний диск в оцті, на всю ніч прикласти до бородавки і накрити пов’язкою, а зранку зняти.
  5. Часник знищує грибки, віруси, бактерії і паразитів. Треба раз на день прикладати кашку з часнику до бородавки. Робити це щодня, поки вона не зникне.
  6. Шкурка банана. Щодня натирати бородавку нею протягом кількох хвилин або фіксувати пов’язкою.
  7. Сода містить речовину, яка руйнує структуру бородавок і сушить їх. Треба у воді розвести 3-4 ст. ложки соди, змочити у ній марлю і покласти компрес на 30 хв, потім зняти і дати шкірі висохнути без витирання.
  8. Аспірин. Подрібнити таблетку і змішати з кількома краплями води до утворення кашки. Покласти на бородавку, накласти пов’язку і залишити на ніч.

 

Перед застосуванням будь-яких рецептів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook