сімейна криза

Криза у шлюбі: як пережити і не з’їсти один одного

Криз у шлюбі не уникнути. Вони можуть зруйнувати шлюб або, навпаки, зміцнити. Ось що робити, щоб зберегти стосунки...

Прожити подружжю довге та щасливе життя – не поле перейти. На шляху може бути безліч випробувань, непорозумінь та проблем. Але разом усе можна подолати та пережити. Потрібно бути готовим до того, що є кризи у шлюбі, і їх треба пережити: це або зруйнує вашу сім’ю, або зміцнить.

Поширені кризи у шлюбі та їхні причини

Найчастіше фатальними для пари стають перші три роки шлюбу. Крім того, є ще інші кризові періоди у стосунках. На думку психологів, сімейні кризи – це цілком закономірний процес, і кожна сім’я їх переживає по-своєму. Ці етапи можуть зміцнити сім’ю чи зруйнувати її.

Одним із початкових етапів кризи є звичайні побутові сварки, які переростають у щоденні з’ясування стосунків і як наслідок – втрати спілкування, комунікації між партнерами, відсутності інтиму.

Виникає відчуття нерозуміння, безвиході, марності зусиль. Небажання змінюватися, підлаштовуватись, досягати консенсусу закінчується для подружжя фатально – розлученням. Однак усі неприємності можна подолати, якщо є бажання змінити своє життя на краще.

“Сімейні кризи настають завжди, незалежно від вашого попереднього досвіду, стилю життя, професії, статусу тощо, – каже психологиня Антоніна Богачук. – Вони завжди приходять в той самий час – перший, третій і п’ятий роки спільного життя. Їх не можна уникнути, але до них можна бути готовими.

Як пережити кризу і не розлучитися

  1. Якщо сімейні кризи закономірні, то марно шукати винних, звинувачувати партнера в чомусь чи дорікати йому. Найчастіше саме через ці причини кризи переживаються важко. Якщо у стосунках є взаєморозуміння, повага, уміння поставити себе на місце партнера, тоді сімейні кризи переживаються значно легше.
  2. Також у домі у кожного з пари має бути своя зона, власний простір, де людина може побути наодинці із собою, щоб не було необхідності йти з дому для того, щоб усамітнитися.
  3. Хай як це дивно прозвучить, але одним із каталізаторів криз є стабільність. Тому робіть все для того, щоб урізноманітнити подружнє життя: сюрпризи, спонтанні поїздки, зміна обстановки, нове спільне хобі.
  4. Підтримуйте вогник у стосунках. Частіше говоріть компліменти, хваліть партнера. Промовчіть, де варто змовчати. Уникайте звинувачень, навіть коли є проблеми.
  5. Уникайте формальностей типу “як минув день” – “нормально”. Обговорюйте перспективи вашого шлюбу, плануйте на рік, 5, 10 років наперед і менше говоріть про проблеми.
  6. Намагайтеся ставитися до всього з гумором. Не накручуйте себе через дрібниці, спокійно реагуйте а недоліки партнера – акцентуйте увагу на позитивному.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook