Життєві історії Сім'я

Усього одне запитання щодня, яке врятує ваш шлюб

Це точно допоможе зберегти ваш шлюб. Просто зробіть так!

Відомий американський письменник Річард Пол Еванс розповідає, як проста фраза допомогла врятувати його шлюб. 

Моя старша дочка Дженна нещодавно сказала мені:

«Коли я була маленькою, я найбільше боялася, що ви з мамою розлучитеся. Але коли мені виповнилося 12, я вирішила, що, може, воно й на краще – ви ж постійно сварилися!»

Посміхнувшись, вона додала: «Я рада, що ви, друзі, все-таки порозумілися».

Багато років ми з дружиною Кері вели запеклі бої. Не розумію, як ми взагалі примудрилися одружитися, – наші характери були такі різні. І що довше ми жили в шлюбі, то сильніше сварилися. Багатство і слава не зробили наше життя легшим. Навпаки, проблеми тільки посилилися. Напруга між нами досягла такого напруження, що майбутнє турне в підтримку моєї нової книги – було як звільнення, нехай і тимчасове.

Я був в турне, коли греблю прорвало. Ми якраз відчайдушно посварилися по телефону, і Кері кинула слухавку. Я відчував лють, безсилля і глибоку самотність. Я зрозумів, що досяг межі – більше мені не витримати.

Тоді я звернувся до Бога. Я не знаю, чи можна назвати молитвою те, що я в пориві люті кричав в ті хвилини, але вони закарбувалися в моїй пам’яті назавжди. Я стояв під душем в готелі міста Атланта і кричав Богу, що цей шлюб – помилка, і більше я так жити не можу. Так, ідея розлучення мені ненависна, але біль від спільного життя змучив мене. Крім люті я відчував розгубленість.

Я не міг зрозуміти, чому нам з Кері так важко разом. У глибині душі я знав, що моя дружина хороша людина. І я хороша людина. Так чому ж у нас не виходить налагодити відносини? Чому я одружився на жінці, чий характер так не підходить моєму? Чому вона не хоче змінюватися?

Зрештою, захриплий і розбитий, я сів на підлогу просто в душі і розридався. З темряви відчаю прийшло осяяння. Ти не можеш змінити її, Рік. Ти можеш змінити тільки себе. І я став молитися. Якщо я не можу змінити її, Господи, тоді зміни мене. Я молився глибоко за північ. Я молився на наступний день під час польоту додому.

Я молився на порозі будинку, де мене чекала холодна дружина, яка, швидше за все, не удостоїть мене і поглядом при зустрічі. В ту ніч, коли ми лежали в нашому ліжку так близько один від одного і одночасно так далеко, я зрозумів, що мені потрібно робити.

На наступний ранок, ще в ліжку, я повернувся до Кері і запитав: “Як я можу зробити твій день кращим ?“

Кері подивилася на мене сердито: «Що?»

«Як мені зробити твій день кращим»?

«Ніяк, – відрізала вона. – Чому ти питаєш?”

«Тому що я серйозно, – сказав я. – Я просто хочу знати, як мені зробити твій день кращим».

Вона подивилася на мене цинічно. «Ти хочеш щось зробити? Супер, тоді вимий кухню». Схоже, дружина думала, що я вибухну від злості.

Я кивнув: «Добре». Встав і вимив кухню.

На наступний день я запитав те ж саме: «Як мені зробити твій день кращим»?

«Прибери в гаражі», – відповіла вона.

Я зробив глибокий вдих. У мене в той день справ було по горло, і я розумів, що дружина сказала це навмисне, щоб позлити мене. Так і кортіло спалахнути у відповідь. Замість цього я сказав: «Добре».

Так наступні дві години чистив і упорядковував гараж. Кері не знала, що й думати. Настав наступний ранок.

«Як мені зробити твій день кращим»? «Нічого! – сказала вона. – Ти нічого не можеш зробити. Будь ласка, припини це».

Я відповів, що не можу, тому що дав собі слово. «Як мені зробити твій день кращим?» – «Навіщо ти це робиш?» – «Тому що ти дорога мені. І наш шлюб важливий для мене».

На наступний ранок я запитав знову. І ще на наступний. І так щодня. Потім сталося диво. Коли я знову запитав Кері, її очі наповнилися сльозами і вона почала плакати.

Заспокоївшись, дружина сказала: «Будь ласка, перестань ставити мені це питання. Проблема не в тобі, а в мені. Я знаю, зі мною важко. Не розумію, чому ти досі залишаєшся зі мною».

Я м’яко взяв її за підборіддя, щоб подивитися прямо в очі. «Тому що я люблю тебе, – сказав я. – Як мені зробити твій день кращим?»

«Це я повинна тебе питати», – мовила вона.

«Повинна, але не зараз. Бо хочу змінитися. Ти повинна знати, яка дорога мені», – відповів дружині.

Вона поклала голову мені на груди. «Пробач мене, що я вела себе так жахливо». «Я люблю тебе», – сказав я. «І я люблю тебе, – відповіла вона. – Як мені зробити твій день кращим»?

Кері подивилася на мене ласкаво: «Може, ми побудемо удвох якийсь час? Тільки ти і я».

Я посміхнувся: «Я б дуже цього хотів!» Я продовжував запитувати день у день понад місяць, як покращити життя дружини. Наші стосунки дуже змінилися. Припинилися сварки. Потім дружина стала питати: «Що ти хотів би, щоб я зробила? Як мені стати кращою дружиною для тебе?»

Стіна між нами зруйнувалася. Ми почали розмовляти – відкрито, вдумливо – про те, що ми хочемо від життя і як нам зробити одне одного щасливішими. Ні, ми не розв’язали всі свої проблеми. Я навіть не можу сказати, що ми більше ніколи не сварилися. Але нам більше не хотілося кривдити одне одного.

Ось уже тридцять років, як ми з Кері одружені. Я не тільки люблю свою дружину, мені вона подобається. Мені подобається бути з нею. Вона потрібна мені, я хочу її. Багато наших відмінностей стали нашими загальними сильними сторонами, а що залишилися, як показав час, не були варті наших нервів. Ми навчилися краще піклуватися один про одного, і, що важливіше, у нас з’явилася в цьому потреба.

Шлюб вимагає зусиль. Йти по життю з коханою людиною – чудовий дар. Адже сім’я допомагає нам вилікуватися від ран. У реальному житті любов не в тому, щоб відчувати бажання до когось, але щиро і глибоко бажати йому щастя – іноді навіть на шкоду нашому власному.

Справжня любов не в тому, щоб зробити іншу людину своєю копією. Вона в тому, щоб розширити наші власні можливості – проявити терпеливість і турботу заради добра коханої людини. Все інше – просто дурний спектакль егоїзму.

Я не хочу сказати, що наш з Кері досвід спрацює для кожної пари. Я навіть не впевнений, що всім парам на межі розлучення неодмінно варто рятувати свій шлюб. Але я безмежно вдячний за натхнення, яке прийшло до мене в той день у вигляді простого питання. Я вдячний, що у мене як і раніше є сім’я і моя дружина (мій найкращий друг) прокидається поруч зі мною в ліжку щоранку.

І я щасливий, що навіть тепер, через десятиліття, час до часу один з нас повертається до іншого і питає: «Як мені зробити твій день кращим?».

За матеріалами

Дата публікації: 20.01.2020 img Поділитися