Життєві історії Сім'я

Єврейська помста, або як вакцина на шматочку цукру, змінила історію людства

Дуже цікава історія! Обов’язково прочитайте!

В 1957 лікар і мікробіолог Альберт Брюс Сабін вирішив не патентувати створену ним вакцину проти поліомієліту. Він відмовився від патентних грошей, дозволивши поширювати вакцину по всьому світу. Між 1959-1961 мільйонами дітей зі східних країн, Азії та Європи було щеплено: вакцина від поліомієліту придушила епідемію. Раніше поліомієліт забрав з лиця землі цілі покоління.

Вчений заявив: «Багато хто наполягав на тому, щоб я запатентував вакцину, але я не хотів. Це мій подарунок усім дітям світу. Він був євреєм, і дві його онуки були вбиті есесівцями. На запитання, чи є в нього бажання помститися, вчений відповів: «Вони вбили двох чудових онучок, але я врятував дітей у всій Європі. Хіба ви не вважаєте це чудовою помстою?

У роки холодної війни Сабін безкоштовно пожертвував свої вірусні штами радянському вченому Михайлу Чумакову, щоб дозволити розробку його вакцини також у Радянському Союзі. Він продовжував жити на зарплату професора університету, аж ніяк не захоплюючу, але із серцем, переповненим задоволенням за те, що він зробив так багато добра всьому людству.

Pavel Lerner

Дата публікації: 21.12.2021 img Поділитися