“Синдром тітки”: мова зовсім не про вік, а про…

Цього синдрому ви не знайдете у медичних підручниках. А ось у житті є така проблема, яка називається «синдром тітки». І вік тут не має значення, може накрити і в 20 років.

Цього синдрому ви не знайдете у медичних підручниках. А ось у житті є така проблема, яка називається «синдром тітки». І вік тут не має значення, може накрити і в 20 років.

…А починається все цілком безневинно

Тітка-початківець ніколи не скаже про вас нічого доброго, ні в очі, ні позаочі. Але може годинами говорити погане та отримувати від цього задоволення. Тітка червоніє від злості, але не від сорому. Це почуття їй невідоме, як почуття гумору. Втім, сміятися вона вміє.

Якщо вас обіллє брудом машина, яка проїздить повз, або вам на голову нагидить пташка, тітка-початківець заллється щасливим дівчачим сміхом.

Вона страшенно уважна до дрібниць. Вона кричить на дитину через розбиту чашку і вдавиться за копійку. Вона зжере вас живцем за подряпину на полірованих меблях, за пляму на шпалерах, за місце в черзі або просто так, за те, що ви належите до іншої породи.

Тітка-початківець легка і чарівна зовні, але вже вся залізна важка всередині, здатна увірватися, як танк, в чужу сім’ю, придушити мирне населення гусеницями і як трофей відвезти на лафеті жалюгідну тушку голови сімейства.

Тітка-початківець жадана і ненажера. Їй шкода смачного шматка, який зник у вас у роті, навіть якщо її тарілка повна. Вона проводжає ваш шматок уважним поглядом і подумки запихає його собі до рота. Але водночас їй прикро, якщо ви відмовляєтесь від важкої їжі. Ви залишитеся стрункою, це її гризе. Їй не догодиш.

Бідна тітка! З її гастрономічною хтивістю неможливо зберегти пристойні жіночі форми. Вона хоче виглядати краще, але не може зупинитися, і їсть, і їсть… Хоче, але не може. Це жахливо. Вона готова пояснити свої проблеми чим завгодно – порушенням обміну речовин, поганою екологією, сидячим способом життя, неосяжною зайнятістю, нервовими навантаженнями, пристрітом – але тільки не жадібністю і ненажерливістю.

Котлети зі смаженою картоплею, млинці з варенням, макарони з м’ясною підливою і скибки кремових тортів сильніші за неї і перемагають у ній жінку. Вам приємно визнавати свої поразки? Ось і їй теж ні.

Тому не надумайте сідати з нею за стіл. Якщо ви не їсте солодкого і жирного, вона запитає: “Що, боїшся погладшати?” Вона вміє поставити це питання таким чином, що ваше безневинне «так» прозвучить як визнання у таємній ганебній ваді.

Безпечніше буде придумати щось про діабет, про хворі нирки і погане травлення. У відповідь вона охоче розповість вам про свої хвороби, і ви порозумієтеся. Але не надовго.

Скандал — її стихія

У тітки, до речі, досить тонке чуття на чужинців, на людей іншої породи, вона легко викриє вас. Не можна неможливо мирно співіснувати з тіткою в одному просторі, бо конфлікт, скандал — її стихія. Їй важко жити без негативних емоцій, своїх та чужих. В атмосфері спокою та доброзичливості тітка чахне – якщо, звичайно, їй не вдається цю атмосферу зіпсувати.

Тітки, початківці та зрілі, живуть скрізь, незалежно від географічної широти та соціальної системи. Тітка, що працює, небезпечніша за домашню, якщо, звичайно, домашня не живе з вами на одному сходовому майданчику.

  • Тітка-чиновниця обов’язково бере хабарі, добре, коли грошима та цукерками, гірше, коли вашим приниженням.
  • Тітка-лікар залікує вас, здорового, до інвалідності і запевнить, що так і було.
  • Тітка-гуманітарій смакує хаос кухонної сварки і видає його за художні одкровення. Вона старанно цідить із потоку життя тільки мерзенності, доводячи вам і собі, що нічого іншого там немає і бути не може, що кожна людина по суті своїй лайно і всі однакові.

Втім, тітка зовсім не лиходійка. Коли у вас трапляється щось погане, вона співчуває. Якщо вас хтось образив, вона терпляче слухає ваші скарги на кривдника. Але коли у вас все добре, ви щасливі, успішні, красиві, краще не попадайтеся їй на очі. Вона намагатиметься зіпсувати вам настрій, задоволення. Запевняю вас, вона це вміє!

Повчальна розповідь про те, чому не можна робити поспішні висновки про людину

Хто ви: жінка чи тітка?

До речі, якщо раптом чужий успіх викликає у вас різь у шлунку та викривальний словесний пронос, будьте обережні. Замовчіть на півслові, швидко подивіться на себе у дзеркало.

Якщо ви жінка, то навряд чи сподобаєтеся у цей момент. А якщо вже зріла тітка… не знаю.

Справжня жінка все життя, по крапельці, видавлює із себе тітку, як Антон Павлович Чехов видавлював із себе раба. Чим менше цих мерзенних крапель залишиться всередині, тим красивіше і гідніше вам доведеться старіти.

Старості бояться всі жінки і тітки, чоловіки і дядьки, ангелоподібні люди і людиноподібні звірі. Втім, людина від звіра відрізняється тим, що не так боїться старості, як одкровень, які нещадно проступають на обличчі. Бувають люди похилого віку надзвичайно красиві, світлі, зворушливі, в їхніх обличчях є щось дитяче, ангельське. Бувають дуже потворні, як відьми та біси.

Це не випадкові забаганки сліпої долі, це, зрештою, вибір, дуже особистий і цілком вільний. Все погане, що накоїла людина за життя, лізе назовні, сочиться з тьмяних неприємних очей. І нічого вже не зміниш.

А ще вчора можна було!

Поліна Дашкова, «Синдром тітки»
Ілюстрація: Анжела Джеріх

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook