Чому у жінок відбувається зниження лібідо? Факторів може бути дуже багато – від психоемоційних до неправильного способу життя та перевтоми. І розбиратися в причинах потрібно ретельно, з повагою та любов’ю та без взаємних образ і звинувачень.
Але не все залежить від настрою. На статевий потяг жінки суттєво впливають гормони.
Естрогени – жіночі статеві гормони, які продукуються у яєчниках. Від їх концентрації залежить пристрасність та сексуальне бажання жінки. Рівень естрогенів має непостійний характер, він коливається в залежності від фаз менструації.
У різні дні циклу концентрація гормонів змінюється, досягаючи піку в овуляційний період і знижуючись потім. Це природний фізіологічний стан: збільшення лібідо в овуляторну фазу циклу закладене природою. Саме в цей період у жінки найбільші шанси для зачаття дитини. У лютеїнову фазу менструального циклу, що припадає на його другу половину, статевий потяг знижується, часто плавно перетікаючи в передменструальний синдром.
Вироблення жіночих статевих гормонів також знижується в клімактеричний період – час гормональної перебудови організму, коли яєчники практично перестають функціонувати.
За сексуальність і привабливість жінки відповідає також гормон прогестерон, який регулює менструацію. При підвищеному вмісті гормону спостерігається різке падіння статевого потягу. Недостатня концентрація прогестерону призводить до відхилень у роботі організму.
На сексуальний потяг жінок величезний вплив справляє і тестостерон – чоловічий статевий гормон, який у невеликій кількості виробляється жіночим організмом. Зниження тестостерону в жіночому організмі може статися з різних причин, а як наслідок стається сексуальної активності.
Ретельний огляд у гінеколога та ендокринолога допоможе жінці нормалізувати гормональний фон, а відповідно, і вирішити питання зі зниженням лібідо.