бачить світло перед собою Життєві історії Сім'я

Етапи емоційної війни: останній – обрати життя

Війна продовжується. Бомбардування, ракетні удари, просування військ, смерть, горе… Страшно і неправильно… Несправедливо і жахливо… І все ж… Люди вчаться… жити.

Із приходом війни на нашу землю, ми проходимо різні стадії емоцій.
  1. Шок. Дві паралельні реальності. З одного боку – “цього не може бути”, а з іншого – “Війна! Справжня! З бомбардуваннями та смертю”.
  2. Агресія. Реакція на несправедливість. Намагання щось довести, мат, прокльони, сказ і сльози від безсилля щось змінити…
  3. Очікування. Очікування, що все ж таки це все скоро скінчиться. Санкції спрацюють, зброю дадуть, противник втомиться, ситуація зміниться… і ми зможемо повернутись… додому, до колишнього життя, до коханих… до себе…
  4. Життя. Ні, це не про прийняття дикої ситуації. Це не про стадії проживання горя. Прийняття не буде. Смирення також. Ми продовжуємо боротись, але…

Переселенці: як не зламатися перед обставинам

Усі живуть по-різному

Люди трансформувались під ситуацію і вирішили продовжити ЖИТИ…
  • Хтось став справжнім Воїном… воює і цим ЖИВЕ!
  • Хтось відновлює свій бізнес і волонтерить. Тепер це нова частина його ЖИТТЯ.
  • Хтось займається своїми справами вдома, розуміючи, що в будь-який час може бути приліт ракети… Вибух і смерть… Але борщ вариться і підлога миється…ЖИТТЯ продовжується!
  • Хтось адаптується до життя в іншій країні і налагоджує побут. Сумує за домівкою, але ходить на мовні курси і влаштовується у новому середовищі. Можливо, назавжди.

Не можу не ненавидіти… Що зі мною не так?

Війна не закінчилась, але…

Війна продовжується. Бомбардування, ракетні удари, просування військ, смерть, горе… Страшно і неправильно… Несправедливо і жахливо… І все ж… Люди навчились ЖИТИ у всьому цьому, тут і тепер. Вони ЖИВУТЬ! Живуть своє життя в нових умовах. Вірять у перемогу, дивляться новини, хвилюються за близьких і… перелаштовують себе: міняють свої цілі, будують короткострокові плани на день-два. І… помічають красу, посміхаються друзям, готують щось смачненьке, радіють теплу і ЖИВУТЬ.
Якщо на перших трьох етапах війни всі перебували на одній хвилі, були як єдине ціле у своїх хвилюваннях та емоціях, то сьогодні кожен вже проживає своє життя самостійно. Робить висновки і приймає рішення в ситуації, яку ніхто не планував, але яка стала повсякденною реальністю і, схоже, залишиться нею ще надовго.
Авторка – Олена Самсонова
Дата публікації: 28.07.2022 img Поділитися