Пояснює психолог Тетяна Лященко:
Ненависть – це реакція дати здачу, захиститись від нападника в тій ситуації, коли фізично я не можу це зробити, бо сили не рівні.
- Жінка, яку ображає сильніший за неї чоловік, відчуває своє безсилля в ситуації, обороняється ненавистю. Це як засіб самозахисту – що я ще жива, я відповідаю ударом на удар, тільки не на фізичному плані, а на емоційному.
- Описана ситуація Тирана і Жертви. І ненависть – це тільки зміна ролей – “тепер я тиран, а ти жертва”. І так без зупинки ми граємо в гру “я правий, а ти ні”. І це на енергетичному плані теж вбивство. Ніхто від цього не виграє. Обом сторонам боляче. Обоє нападають і обоє страждають.
- Якщо ж вам набридне це все або не буде вже сил грати в цю гру, є вихід. Третя роль – Творець, Автор свого життя. Суть полягає в тому, що я роблю вибір вийти з цієї боротьби і подивитись на не зі сторони – взяти відповідальність на себе на всі 100% за те, що відбувається в МОЄМУ житті, МОЄМУ світі. Почати задавати собі питання: Чим я сотворила, притягнула цю ситуацію в своє життя? Якими своїми думками, емоціями та вчинками? Відразу відпадає бажання шукати винних. Який позитивний намір моя душа виконує для мене в цій ситуації? Для чого вона відбувається? Який урок я повинна звідси винести? Що нового екологічного я повинна робити для того, щоб реалізувати цій новий намір? Потрібні вже конкретні дії.
Як наша психіка реагує на війну і як взяти себе в руки
“Синдром уцілілого”: коли мучить совість, що ти у безпеці
Post Views: 14