Діти Духовність

Що робити з крижмом після хрещення і як правильно його зберігати

Думки людей з приводу зберігання крижми розділяються.

Одні вважають, що крижмо потрібно зберігати роками як святиню, ні в якому разі не користуватися нею в побутових цілях. Крижмо не можна прати після хрещення, так як на ній можуть знаходитися крапельки світла. Крижмо потрібно зберігати до кінця життя людини, воно повинно супроводжувати людину навіть в останній шлях.

Інші вважають, що можна і потрібно крижмо використовувати частіше, наприклад, як ковдру в дитячій колясці або ліжечку, як простирадло для малечі. А коли дитина виростає, то крижмо можна для нього застосовувати в якості рушники для вмивання.

Як все ж поводитися з крижмом? Як його правильно зберігати?

Крижмо є обов’язковим і основним атрибутом при проведенні таїнства хрещення. В процесі таїнства крижмо наділяють Божою благодаттю, вона оберігає дитину. За цієї причини після обряду хрещення крижмо ніколи не перуть. Крижмо зберігають до кінця життя людини.

Для кожної людини крижмо є дбайливо збереженою реліквією, оберіг на все життя. Його зберігають у своєму будинку батьки хрещеної дитини, а після того, як хрещений стає дорослим і живе окремо, то крижмо зберігається в його будинку.

В процесі хрещення крижмо наділяють магічними чудодійними силами, які здатні захищати хрещеного від усього поганого і зцілити його. Її часто використовують в якості oбеpeга для зняття «пpиcтріту». Якщо діткам нездоровиться або ж вони безпричинно стають неспокійними, то на допомогу приходить крижмо. Дитину в таких випадках слід укрити крижмом або загорнути в нього малюка на ніч.

Якщо у людини в дорослому віці є збережене крижмо, то можна його використовувати при неприємних різних станах, при стресах, безсонні, швидкій втомі. Слід перед сном три рази окропити крижмо священою водою і на всю ніч покласти її собі на гpyди.

У давні часи крижмом накривали людину, яка пoмepла, щоб вона могла знайти царство Небесне. Цей оберіг назавжди залишається з людиною.

Не бажано зберігати крижмо посеред іншого одягу, адже крижмо може покритися плямами або ввібрати різні запахи. Для його зберігання потрібно мати гардеробну коробку або ж чохол з тканини.

Дата публікації: 18.03.2020 img Поділитися