Сім'я Стосунки

Від агресивних та отруйних людей треба тікати!

“Не звертати увагу”, “а що подумають родичі чи начальство” – це не працює. Якщо поруч неприємна людина – тікайте геть від неї. Ідіть швидко, не озираючись.

Від людини агресивної або отруйної треба йти геть. Немає іншого способу відчути себе краще. І марні поради «мирно співіснувати», «ігнорувати», «не звертати уваги».
Наша підсвідомість безпомилково розпізнає загрозу і подає безперервний сигнал тривоги. Вона, так би мовити, думає, що ми глухі дурники і не чуємо сигнал, ось і не тікаємо від небезпечної людини. Значить, треба сигналити голосніше! Сильніше!
І в кров викидається все більше небезпечних «гормонів стресу». Виникає параліч симпатичної нервової системи, як це називав антрополог Стівенсон. Зрештою справа може скінчитися погано. Як у знаменитому експерименті, коли овечку і вовка прив’язували поруч, але на безпечній відстані один від одного. Зрештою бідна овечка вмирала від розриву серця!!!, хоча вовк не заподіював їй шкоди. Просто дивився, спостерігав…
Так і людина влаштована. Якщо вона постійно змушена перебувати поряд з тим, кого підсвідомість розпізнає як небезпечний об’єкт, виникає спочатку погане самопочуття, а потім – захворювання. Навіть якщо неприємна, «небезпечна» людина просто перебуває поруч і дивиться. Сидить в кабінеті поруч, їде в одному купе, приходить в гості на правах родича…
Така вже в організму «хімія», нічого не вдієш. А мотузка, яка нас тримає, це родинні зв’язки, наприклад, виховання, ввічливість, інтелігентність, інші страхи… Як це я попрошу начальника пересадити мене в інший кабінет? Або сама пересяду на інше місце? Хіба не запрошу злу двоюрідну тітку на іменини?
Але сигнал тривоги буде все голосніший і голосніший. І треба згадати, що ми – не овечки. І не прив’язані в буквальному сенсі слова. Єдиний спосіб – це відійти на дистанцію. Іншого способу немає.
Автор – Анна Кір’янова
Дата публікації: 16.11.2021 img Поділитися