Діти Сім'я

Як перевірити, дитина лівша чи правша?

Визначити, дитина лівша чи правша можна у віці 4-4,5 роки. Є безліч тестів, що допомагають це з’ясувати. Запропонуйте ось що зробити…

 1. Намалювати будиночок, чоловічка або хоча б кілька хрестиків спочатку однією рукою, потім іншою. Часто діти відмовляються: «Я не вмію», «У мене не вийде»… Заспокойте, скажіть: «Я знаю, це важко. Але ти зможеш». Який малюнок вийшов кращим?
 2. Відкрити кілька сірникових коробок у пошуках захованого ґудзичка. Яка рука робить активну дію: відкриває, закриває коробки?
 3. Побудувати із сірників колодязь спочатку однією рукою, потім іншою.
 4. Кинути вам невеликий м’ячик, причому покласти його треба не під ліву і не під праву руку дитини, а рівно посередині. Якою рукою вона це зробить?
 5. Відкрити кілька пляшок із кришками, що загвинчуються. Основна рука та, котра більш активна. Врахуйте, що дитина може тримати кришку, а крутити сам флакон.
 6. Розв’язати кілька слабко зав’язаних вузлів на шнурі. Основною вважається та рука, що вузол розв’язує, а не тримає.
 7. Побудувати з кубиків будинок, вежу. Основна рука частіше бере, укладає і поправляє кубики.
 8. Розкласти картки лото. Основна рука розкладає картки, інша – тримає їх.
 9. Відгвинтити і загвинтити гайку дитячого конструктора.
 10. Скласти малюнок з розрізаних картинок.
 11. Дістати з банки ложкою кілька намистинок. Нехай спробує зробити це й однією, і іншою рукою.
 12. Застебнути, розстебнути ґудзика, блискавку.
 13. Скласти ґудзики в маленьку коробку.
 14. Намотати нитку на котушку.

За кожне завдання поставте плюс правій або лівій руці. Якщо в родині є або були лівші, додайте один плюс у графу «ліва рука». Ліворукою вважається та дитина, ліва рука якої одержала більше плюсів.

Однак якщо дитина одержала більше плюсів у графі “права рука”, але малює краще лівою, нехай лівою ж учиться писати. Перевірте заодно, які вухо, око і нога в дитини основні.

 • Попросіть дитину обома руками (тільки так!) узяти годинник і послухати, як він цокає. До якого вуха вона його піднесе?
 • Попросіть обома руками взяти згорнуту в трубочку газету і подивитися через неї, як через підзорну трубу. До якого ока дитина приставить «трубу»?
 • На якій нозі вона довше і спритніше стрибає?

Якщо основними виявляться ліве око, ліве вухо і ліва нога, ваша дитина – класичний лівша.

Дата публікації: 14.01.2021 img Поділитися