Діти Сім'я

Як перестати кричати на дітей і чому ми це робимо

Для деяких людей крик є нормою. Але така поведінка може призвести до багатьох неприємних наслідків. Давайте дізнаємося, чи справді можна підвищувати голос на дитину і зрозуміємо, чому це відбувається насправді.

Крик не допомагає вихованню, а лише заважає знайти спільну мову із чадом і віддаляє його від батьків, готових в будь-яку секунду вибухнути. Для дитини мама і тато – найважливіші і улюблені люди в житті. І гнівні крики – справжня травма для несформованої психіки дитини. Крім того, таку модель відносин малюк в майбутньому може застосувати у своїй родині.

Чому ми кричимо на дитину

У батьків може бути багато причин, щоб підвищити голос. Деякі з них досить прості, але інші вимагають особливого підходу.

Вони слабкіші

Щодня дорослі переживають неприємні емоції. Проблеми на роботі, сварка з чоловіком або дружиною, погане самопочуття, невдоволення собою – все це накопичується і шукає вихід. В результаті страждає найслабший – малюк, на якого ви виливаєте весь негатив, навіть не замислюючись про це.

Невміння пояснити

Звичайно ж, завжди набагато простіше скомандувати, ніж пояснювати, що саме потрібно зробити і навіщо. Але немає поганих учнів, є вчителі, у яких не виходить добре пояснити. Але таким чином ви просто будете пригнічувати дитину.

Власний страх

Ми страшенно боїмося, що нашому чаду доведеться постраждати від цього світу. Але в прагненні захистити дитину від всього дуже важливо не переступити межу і не перекрити бажання взагалі виходити з дому.

Невідповідність мрії і реальності

Інтернет рясніє красивими фото усміхнених, рожевощоких малюків і сяючих від щастя мам. Насправді в материнстві присутній ряд інших факторів: недосип, дитячі істерики, упертість, тривога. Батьки чекають від дитини одного – і отримують зовсім інше.

Невдоволення власним життям

Негатив на роботі, проблеми і стреси призводять до дратівливості і примушують відчувати пригніченість. В такому стані непросто спокійно реагувати на витівки дитини.

Форма поведінки

Якщо людина звикла до певної моделі сім’ї – вона може почати привносити деякі риси в свою власну, вважаючи це правильним рішенням. Саме тому дуже важливо знайти баланс і навчитися домовлятися з дитиною без підвищення голосу.

Як перестати кричати

Ми вже розібралися, чому підвищуємо тон. Тепер давайте дізнаємося, як перестати це робити.

Хороший приклад

Діти – це дзеркало своїх батьків. Щоб дитина могла самостійно справлятися з почуттями – потрібно навчити її це робити. Реакція дітей – це, насамперед, те, що ми їм показуємо. Будьте прикладом для своєї дитини.

Поміняйтеся місцями

Всі ми були дітьми, ось тільки з віком забули про це. Щоб зрозуміти чадо, спробуйте подумки стати на його місце. Адже вам теж не подобається, коли вас критикує начальник або лає подруга. І напевно вам би теж хотілося отримувати постійну підтримку від близьких людей.

Відпочивайте

Більшість проблем криється в банальній нестачі відпочинку. Не бійтеся попросити допомоги у чоловіка і родичів або найняти помічницю. Намагайтеся знаходити час на себе і не боятися відпочивати.

І пам’ятайте: не буває нічого ідеального. Не бійтеся відкритись своїй дитині – і вона відповість тим же.

Джерело

Дата публікації: 09.05.2019 img Поділитися