ЗАМОРОЗИТИ. Наберіть неповну пластикову пляшку води і покладіть її в морозильник. Дочекатися, доки 2/3 рідини перетвориться на лід. Вийміть пляшку і вилийте воду, а шматок льоду, що утворився, розморозьте. Ті місця, де лід непрозорий, потрібно видаляти. Процедуру можна повторити.
ВІДСТОЯТИ. Цей спосіб допоможе позбутися солей важких металів і летких домішок. Для цього потрібно залити воду в посуд і витримати не менш ніж 6–7 год, не закриваючи кришкою. Потім обережно злити ¾ води в чисту посудину, решту вилити.
ПРОКИП’ЯТИТИ. Краще – з відкритою кришкою, таким чином випаровуватимуться леткі домішки.
СРІБЛОМ. Налийте у велику посудину воду і покладіть на дно срібний предмет для дезінфекції. Слід пам’ятати, що срібло – це токсичний і важкий метал, а «срібну» воду потрібно пити дозовано.
АКТИВОВАНИМ ВУГІЛЛЯМ. Замотайте кілька таблеток активованого вугілля в марлю або вату і покладіть у воду. До ранку вона очиститься. Або ж у 3 л кип’яченої води всипте 1 г розтертого на порох активованого вугілля і струсоніть посудину. Зважайте на те, що є загроза розмноження бактерій завдяки активованому вугіллю.
КРЕМНІЄМ. Він дезінфікує, збільшує термін зберігання, робить воду смачною. Для цього потрібно помитий камінець кременю кинути у 3–5 л води, настоювати її протягом доби. Із часом на поверхні каменя утвориться біла плівочка. У такому разі його слід почистити за допомогою зубної щітки й солоної води, або розколоти на дрібніші шматочки. Не слід захоплюватися водою з високою концентрацією кремнію. Також воду можна настоювати на топінамбурі, в якому міститься багато кремнію.
ЛИСТЯМ ГОРОБИНИ. Покласти 10–15 листків горобини у 1–3 л води. Через 2–3 год вона стане чистою. Також воду здавна очищають за допомогою кори верби, листя черемші, гілок ялівцю, моху.