Як облаштувати басейн біля дому швидко і недорого?

Ще кілька років тому мати біля дому басейн було розкішшю. Сьогодні ж можна купити недорогий басейн, швидко встановити його своїми руками і насолоджуватися прохолодою у літню спеку. Який басейн вибрати й облаштувати - читайте далі.

Який басейн обрати?

Перед тим, як купувати басейн, потрібно визначитися, як ви плануєте його використовувати: як декоративну водойму (для краси), для купання дітей, для дорослих (малих або великих компаній), для плавання і тренування. Від цього насамперед залежить вибір чаші басейну, розмірів, і матеріалів, з яких вона буде виготовлена.

  • Стаціонарний

Стаціонарні (бетонні, композитні, поліпропіленові, склопластикові тощо) басейни мають розкішний вигляд, але далеко не всім по кишені. Вони зазвичай великі, коштують дорого, вимагають великої площі, професійного встановлення та обслуговування, дорогого обладнання для очищення води. Якщо хочете становити басейн швидко і недорого – цей варіант не для вас.

  • Надувний

Найпростіший і найдешевший варіант басейну для купання, який можна поставити на подвір’ї біля дому, – надувний. Він легкий, його легко переносити, зручно зберігати, швидко встановлювати. Зазвичай надувний басейн складається із кількох кілець на боковинах, що надуваються і тримають форму. Підібрати басейн можна різного розміру і глибини, тому встановити його можна практично будь-де. А на зиму скласти і занести у приміщення. Але такі басейни зазвичай недовговічні, їх легко пошкодити, досить швидко вицвітають на сонці.

  • Каркасний

Другий вид популярних басейнів – каркасні. Вони складаються із каркасу (металевої рами), до якого кріпиться ємкість для води (м’яка ПВХ чаша). Такий басейн необхідно монтувати у певному облаштованому для цього місці. Для монтажу каркасного потрібно більше часу, ніж для надувного басейна. Для обслуговування такого басейну необхідна система фільтрації води або очисні реагенти, драбини для зручності піднімання та опускання у басейн, тент для накриття, підстилка для монтажу. Ці предмети зазвичай входять до складу хороших басейнів. Каркасні басейни бувають різних форм та розмірів. Їх просто встановити та обслуговувати своїми руками, без залучення професіоналів. Бувають морозостійкі (які можуть зимувати надворі) і сезонні моделі (на зиму можна демонтувати і перенести на зберігання у приміщення).

Основні переваги каркасного басейну:

  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • стійкість до перепадів температур;
  • великий термін експлуатації, особливо в порівнянні з надувними басейнами (при належному догляді каркасна модель прослужить близько 10 років);
  • широкий асортимент форм і розмірів;
  • помірна ціна;
  • простота транспортування і монтажу.

Як встановити каркасний басейн своїми руками

  1. Виберіть місце. Поряд із басейном повинне бути джерело енергії (для підключення фільтрувального обладнання) та води. Врахуйте, куди вода буде зливатися. Ділянка має бути рівною і сонячною. Бажано, щоб поряд не росли дерева (вони будуть засмічувати воду).
  2. Зробіть розмітку відповідно до габаритів басейну, зніміть дерен, вирівняйте поверхню, засипте її піском. Далі на майданчику слід зробити настил з дерева або плівки ПВХ, а зверху покласти шар пінополістиролу.
  3. Далі потрібно постелити спеціальне полотно, на якому монтується конструкція (воно зазвичай входить до комплекту басейну).
  4. Відповідно до інструкції змонтувати каркас і чашу.
  5. Наповнити чашу водою, розправляючи вкладиш і не допускаючи складок. Встановити систему фільтрації і перевірити, чи нема протікань.

Як доглядати за каркасним басейном

Щоб вода у басейні залишалася чисто, необхідна система фільтрації. Для фільтрації води в каркасному басейні необхідно використовувати:

  • фільтрувальний насос, який усуває механічні забруднення, як правило, йде в комплекті;
  • скіммер, що очищає поверхню води від механічних забруднень;
  • сачки і щітки для виловлювання великого сміття та очищення стінок;
  • хімічні засоби, без яких підтримувати бактеріологічну чистоту води не вдасться. У деяких моделях фільтр-насоси оснащуються Хлорогенераторами, які працюють на звичайній кухонній солі. У цьому випадку додаткова обробка мінімальна і зводиться тільки до використання дезінфекційних засобів. У всіх інших випадках без використання спеціальної хімії не обійтися. Необхідні речовини продаються в комплектах, а їх застосування зводиться до контролю рівня кислотності і додаванню хлорвмісних компонентів. Для розчинення твердих речовин використовують спеціальний поплавець, який часто поєднують з термометром.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook