Дім Садиба

Дрова будуть горіти довше, а тепла буде в рази більше

Як правильно палити дровами, щоб було тепло, читайте у матеріалі.

Щоб тепло зберігалося довше, на низ топки укладаємо товстіші дрова. В ідеалі це повинні бути пара-трійка досить великих полін. І укладаємо їх якомога щільніше один до одного.

Далі укладаємо дрова середнього розміру. Так само щільно, підбираючи відповідні поліна.

Ближче до верху топки можна укладати дрова ще більш дрібно поколоті, а на самому верху потрібно укласти дрова для розпалу й розпалювання.

В ідеальному варіанті у нас повинна вийти повна топка щільно укладених дров. Внизу найбільші, чим вище, тим дрібніше.

Тепер підпалюємо зверху. Так, саме зверху потрібно підпалювати дрова, щоб вони згорали ефективніше!

Дрібні дрова добре і швидко розвивають у верхній частині топки досить високу температуру. Ця температура потрібна для більш якісного спалювання дров і починається від 350 градусів.

Дрібні дрова швидко створюють необхідну для ефективного горіння температуру і починають розігрівати поліна, що лежать підними. Розігрів нижчих дров йде поступово і виділення газів (диму) з деревини відбувається рівномірно. Тобто не всі дрова відразу беруть участь в горінні, а один за одним.

Що більші дрова, то повільніше вони розігріваються, виділяють гази та згорають. Саме тому величина полін повинна збільшуватися до низу.

Все це розтягує процес горіння закладки дров в часі і дає можливість спалювати всі (або майже всі) димові гази в межах топки. При цьому з димоходу не буде видно (або майже не буде видно) ніякого диму (це ознака повного згоряння дров).

Використовуйте схожу закладку дров і верхній розпал, щоб зробити горіння в дров’яній опалювальній печі тривалим, саму піч більш ефективною і отримати від дров максимум тепла при спалюванні!

Дата публікації: 05.01.2022 img Поділитися