як утеплити дім і квартиру

Опалювальний сезон 2022: як утеплити дім і квартиру

Із приходом холодів усіх хвилює, яким буде опалювальний сезон 2022 року? Як утеплити квартиру і будинок та зберегти в оселі тепло?

Як утеплити квартиру

Є хороша новина на опалювальний сезон 2022: тарифи за опалення залишаються незмінними. Однак є і погана: мінімальна допустима температура у квартирах цьогоріч менша – не 18, а 16 градусів. Тому якщо ви досі не подбали про утеплення квартири, зробіть це негайно, щоб не замерзнути взимку. Ми підкажемо, як утеплити свою домівку і як пережити зиму у теплі.

Звісно, зробити зовнішнє утеплення стін ви вже навряд встигнете. Однак мінімізувати тепловтрати у квартирі цілком реально. Насамперед треба закрити шпарини, через які приміщення втрачає тепло, а всередину проникає холодне повітря.

  1. Насамперед потрібно утеплити вікна. Якщо з них дме, заклейте скотчем, заробіть щілини герметиком або у крайньому разі заклейте стрічками паперу.
  2. Якщо у вас якісні пластикові вікна, які пропускають мінімальну кількість холоду всередину приміщення, про них також треба подбати. Вікна потрібно відрегулювати на зимове більш щільне замикання.
  3. Також утеплити потрібно двері. Через них помешкання може втрачати до 20% тепла. Огляньте двері, чи щільно вони зачиняються. Приклейте по периметру дверного отвору ущільнювач.
  4. Особливу увагу приділіть відкосам: щілини у них можуть пропускати всередину багато холоду. Усі щілини потрібно усунути.
  5. Заізолюйте стіни за батареями, проклеївши їх теплоізоляційним матеріалом з покриттям, що віддзеркалює тепло (воно нагадує фольгу). Тоді батареї грітимуть не зовнішню стіну будинку, а працюватимуть ефективніше.
  6. Повісьте на вікна щільні штори. Нехай вдень вони будуть повністю розсунуті і запускають в домівку максимальну кількість світла і тепла. А ввечері штори закривайте: вони додатково затримають потік холодного повітря з вікна.
  7. Обирайте для кімнати щільний текстиль (килими, ковдри, пледи, подушки): він не тільки зігріє, коли холодно, а й зробить кімнату теплішою. До порівняння, “гола” кімната вихолодає за 1-2 години, а “вкутана” зберігає тепло до 5 годин.

утеплення дому

Як обігріти будинок

У приватному будинку тепло, а отже температура у домі, не залежить від центрального опалення, а від типу обігрівача. Найпопулярніші в Україні газові, твердопаливні та електричні котли. Якщо котел у вас уже встановлений, зробити вдома тепліше (без додаткового утеплення приміщення), можна хіба збільшивши витрати палива. Але є деякі хитрощі, які допоможуть заощадити на паливі і платежах.

Відрегулювати температуру у різних приміщеннях. Це можна зробити, встановивши на батареях радіаторний терморегулятор (термоголовку). Вона дозволяє встановити температуру окремо на кожній батареї. Тому якщо у вас вдома є кімнати, де ви проводите менше часу, там температуру можна зменшити.

Ще одна хитрість – розумний радіаторний термостат, який дозволяє не тільки регулювати температуру, а й програмувати ввімкнення і вимкнення на певну годину. Ідете з дому на роботу – опалення можна вимкнути, а за годину до повернення додому – увімкнути, нехай оселя прогріється.

Якщо ж ви хочете заощадити на паливі, можна мінімально прогрівати дім, використовуючи додаткові обігрівачі у тих кімнатах, де ви проводите більше часу.  Але перед тим, як купувати обігрівач, переконайтеся, що електромережа будинку витримає додаткове навантаження. Надавайте перевагу не старим масляним, а сучасним енергоефективним обігрівачам. Вони споживають набагато менше електроенергії і менше навантажують мережу.

Як зігрітися і менше мерзнути

Хай де ви мешкаєте, у квартирі чи в приватному будинку, подбайте про наявність теплого домашнього одягу та піжам, теплих шкарпеток і капців. Обирайте одяг з вовни, флісу, поліестеру, велюру, фланелі, велсофту. Вони мають найкращі теплоізоляційні властивості.

Демісезонні ковдри краще замінити на зимові, максимально теплі. Вони бувають двох типів: з натуральним і синтетичним наповнювачем.

До популярних натуральних наповнювачів належить:

  • пух і перо;
  • овеча або верблюжа шерсть;
  • бавовна.

До поширених синтетичних наповнювачів належить:

  • холофайбер;
  • штучний лебединий пух;
  • силіконове та поліефірне полотно.

Натуральний наповнювач – перевірена поколіннями класика: вона добре пропускає повітря, дуже тепла, чудово вбирає вологу, не електризується, прослужить багато років. Однак такі ковдри протипоказані людям з алергією, адже можуть накопичувати пилові кліщі.

Синтетичні наповнювачі гіпоалергенні та підходять для алергіків. Вони добре тримають форму, легкі, не вбирають запахів, їх можна прати, але “не дихають” так добре, як натуральні.

Обираючи ковдру, звертайте увагу на вагу наповнювача на 1 м/кв (має бути вказана на упаковці): чим більше наповнювача – тим теплішою буде ковдра.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook