Сад Садиба

Із горщика у сад. Коли як висаджувати ялинку

На зимові свята ставили живу ялинку у горщику? Її треба негайно висадити у сад!

Після завершення свят ялинку треба якомога швидше винести на холод, але не на мороз: від різкого перепаду температур деревце може загинути. Краще виставити на засклений балкон, закутавши горщик ковдрою. Оптимальна температура – від –5 до +5 °С. Не забувайте злегка зволожувати ґрунт та обприскувати рослину.

Навесні, щойно ґрунт на вулиці відтане, можна приступити до пересаджування. Що менша рослина, то краще вона приживеться. Відсоток приживлюваності при дотриманні умов утримання в середньому становить 80%.
За кілька годин до посадки рослину треба добре полити.
Підготувати посадкову яму. Вона повинна бути удвічі більшою за розмір горщика. На дно покласти дренаж із битої цегли і піску завтовшки 10–20 см. У ґрунт додати комплексне добриво.
Висаджувати, повністю зберігаючи земляну грудку. Кореневу шийку розмістити на рівні ґрунту. Добре полити водою із додаванням стимуляторів росту, які прискорюють утворення коренів. Після цього одразу замульчувати і притінити від сонця.
У перший рік після посадки треба: обов’язково поливати у спеку (один раз на тиждень по 10–12 л води під кожне деревце); влітку обприскувати крону (зранку або ввечері); неглибоко розпушувати ґрунт; мульчувати пристовбурові кола (шар завтовшки 5–6 см, на зиму – більше).

Дата публікації: 12.02.2018 img Поділитися