діабет

Як часто пацієнтам з діабетом слід звертатися до ендокринолога?

Людям з діабетом рекомендується періодично звертатися на консультацію до лікаря-ендокринолога для контролю діабету та корегування лікування.
Для контролю та коригування лікування людям з діабетом потрібно періодично звертатися на консультацію до ендокринолога.

Як отримати інсулін безоплатно або з невеликою доплатою?

За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти з діабетом можуть отримувати препарати інсуліну безоплатно або з невеликою доплатою, – розповідають фахівці Національної служби здоров’я України. У програму входять інсуліни та аналоги для ін’єкцій швидкої, середньої тривалості дії та тривалої дії, а також комбінації інсулінів середньої і тривалої дії з інсулінами швидкої дії. Ці препарати є як у формі флаконів, так і в формі картриджів та шприц-ручок та покриваються програмою реімбурсації.
Призначає відповідний вид і форму препарату інсуліну лікар-ендокринолог. Віднесення пацієнтів до певної категорії здійснюється лікарем-ендокринологом не рідше, ніж раз на шість місяців (для вагітних жінок — один раз на три місяці).
Після внесення призначення в план лікування, лікар випише електронний рецепт, що дозволить придбати інсулін безоплатно або за 15% від його вартості в аптеці, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, залежно від категорії пацієнта.
Після створення плану лікування ендокринологом пацієнт може отримувати е-рецепт на інсулін у свого сімейного лікаря. Однак сімейний лікар не може змінити призначення ендокринолога.
Тому людям з діабетом рекомендується періодично звертатися на консультацію до лікаря-ендокринолога для контролю діабету та корегування лікування. Якщо лікар бачить необхідність змінити вид і форму препарату інсуліну, то він вносить відповідні зміни в план лікування та виписує новий рецепт.
Через три та шість місяців після зміни препарату пацієнту рекомендовано здати аналіз на рівень глікозильованого гемоглобіну в крові. Якщо результат буде нижче за 7,5%, це означатиме, що пацієнт досягнув стану компенсації.
У такому випадку, лікуючий ендокринолог, після чергового візиту пацієнта, змінить його категорію в плані лікування, що дозволить отримувати інсулін за програмою реімбурсації.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook