алкоголь

Як алкоголь впливає на зовнішність: шкіру, волосся, фігуру

Навіть незначні дози алкоголю впливають на стан шкіри та обличчя - і це помітно неозброєним коком. Страждає також фігура.

Зловживання алкоголем має негативний вплив на весь організм, органи і системи, у тому числі позначається на зовнішності, викликаючи зміни.

Як алкоголь впливає на стан шкіри та обличчя?

Алкоголь може провокувати утворення темних кіл і мішків під очима. Особливо це стосується випадків, коли після вечірки людина недостатньо спала.

Алкоголь є потужним сечогінним засобом, що призводить до зневоднення організму. Це своєю чергою впливає на стан шкіри, сприяє тьмяності, лущенню, передчасній появі зморщок.

Учені з Колумбійського університету встановили, що у любителів випити помітно знижений рівень вітаміну A в організмі. Цей мікроелемент є важливим антиоксидантом і має величезну роль для регенерації клітин, у тому числі шкіри. Коли клітини не можуть підтримувати нормальну щільність і товщину, поступово шкіра стає тоншою, тьмяною та беззахисною перед агресивними зовнішніми факторами, такими як ультрафіолет, міське забруднене повітря, тютюновий дим.

Зниження рівня вітаміну A негативно впливає і на утворення колагену, який робить шкіру пружною, еластичною та підтягнутою.

Зміни відбуваються і в синтезі вітамінів E та С, які забезпечують підтримку колагенового каркаса нашої шкіри. У результаті обличчя пливе: овал стає все менш чітким, передчасно з’являються брилі та друге підборіддя.

Алкоголь порушує баланс бактерій у кишківнику, призводить до сплеску інсуліну, що загрожує витонченням брів через додатковий тиск на наднирники.

Серед негативних впливів алкоголю і розширення пор шкіри, що призводить до появи вугрів, прищів, червоних плям.

Навіть незначне вживання алкоголю (1-4 г в день) збільшує ризик розацеа, – йдеться у статті в журналі Journal of the American Academy of Dermatology. Особливо ризик підвищується при вживанні білого вина і лікерів.

  • Алкоголь може спричинити виникнення семи видів раку

На сьогодні немає доказів прямого зв’язку між споживанням алкоголю та появою акне. Однак доведений вплив спиртних напоїв на гормональну систему, а дисбаланс гормонів – одна з основних причин акне.

Алкоголь у великих дозах шкодить нашим нервовим клітинам, які керують судинами шкіри. При постійному надмірному вживанні алкоголю, шкіра перестає адекватно реагувати на перепади температури (тепло та холод), стреси, емоції та ефективність косметичних засобів і т.п.

Токсини в алкогольних напоях пов’язані із запальними процесами, які впливають на стан волосяних фолікулів. В результаті якщо не позбутися згубної звички, волосся стає тонким і починає випадати.

Як впливає алкоголь на фігуру?

Алкоголь – дуже калорійний продукт і сприяє набору ваги, навіть якщо нічого не їсти. У 100 грамах напівсолодкого вина – 90 кілокалорій, у 100 грамах горілки – 231 кілокалорій, у півлітровому келиху пива – 225 кілокалорій, а у 100 грамах лікеру – 350 кілокалорій. Це так звані “порожні калорії”. Фахівці порівнюють алкоголь із солодкими газованими напоями: вони теж калорійні, але щодо вмісту вітамінів і мінералів абсолютно порожні.

Але зазвичай алкоголь закушують: солодкий – солодощами, пиво – чіпсами, горішками, рибою, м’ясними виробами, до міцних напоїв вживають жирну їжу. І все це веде до споживання зайвих калорій.

Окрім цього алкоголь посилює апетит, що призводить до переїдання. Етанол гальмує роботу ділянок мозку, які відповідають за відчуття ситості.

Спиртні напої сприяють утворенню “апельсинової шкірки” целюліту в усіх проблемних місцях.

Алкогольні напої змінюють вуглеводний обмін в організмі. Вуглеводи в алкоголі притягують і накопичують воду, внаслідок чого з’являються помітні набряки.

Через зловживання пивом з’являється так званий пивний живіт і відкладається вісцеральний жир (накопичується навколо внутрішніх органів: печінки, серця, нирок, підшлункової залози, кишківника). Через вісцеральний жир у людини росте живіт.

Через вживання алкоголю м’язи втрачають тонус. Етанол сприймається організмом як отрута, і всі системи життєдіяльності активують всі ресурси, щоб цю отруту знешкодити. І першими від цього страждають м’язи.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook