алкоголь і таблетки

Алкоголь і таблетки: чому не можна поєднувати і шість найнебезпечніших комбінацій

Ніколи не вживайте разом алкоголь і таблетки! Деякі комбінації ліків та алкоголю небезпечні для здоров'я і навіть для життя!

Деякі люди роблять ковток вина або пива, не знаючи ризику, в той час як ліки вступають в непередбачувану хімічну реакцію зі спиртним напоєм. Алкоголь залишається найбільш небезпечною речовиною у світі, яка стає причиною злочинів, випадкових смертей і отруєнь. А алкоголь і таблетки – одне з найнебезпечніших поєднань.

За даними Національного інституту зловживання алкоголем і алкоголізму, понад половина дорослих американців вживають алкоголь. Попри вказівки в інструкціях зі застосування препаратів та попередження лікарів, побічна реакція алкоголю і ліків щорічно забирає мільйони життів тільки у США.

Ось основні ризики деяких комбінацій препаратів і алкоголю, знаючи які, можна знизити ймовірність виникнення ненавмисного передозування і навіть смерті.

6 найнебезпечніших комбінацій алкоголю і таблеток

Бензодіазепіни та алкоголь

У період з 2001 по 2014 рік загальна кількість смертей, викликаних вживанням бензодіазепінів збільшилася в п’ять разів. Вживання алкоголю збільшує ризик непередбачуваних результатів від лікування препаратом. Ця смертельна комбінація відповідає за більш ніж п’яту частину госпіталізацій, пов’язаних з негативною реакцією препаратів і алкоголю. Часто це призводить до респіраторної недостатності.

Обидві речовини можуть значно розслабляти м’язи й сповільнювати роботу центральної нервової системи, піддаючи людину ризику впадання в кому і смерті. Часте спільне вживання ліків і алкоголю може знизити здатність імунної системи боротися з небезпечними для життя інфекціями, що призводить до збільшення ризику смерті та значної органної недостатності.

Результат пошуку зображень за запитом ліки і алкоголь"

Опіати та алкоголь

Подібно до смертельно небезпечного поєднання бензодіазепінів і алкоголю, опіати стають дуже небезпечні при змішуванні з алкоголем. Опіати, в тому числі незаконне вживання героїну, і знеболювальні препарати, такі як OxyContin, Vicodin і hydrocodone, пригнічують центральну нервову систему, що в кінцевому результаті уповільнює дихання. Хоча ліки можуть викликати седативний ефект і, в деяких випадках, відчуття ейфорії, ризик передозування є катастрофічно високим. Згідно з Центром контролю і профілактики захворювань США, алкоголь став причиною 22% випадків смерті від вживання опіатів.

Антидепресанти та алкоголь

Антидепресанти, такі як Zoloft, Prozac або Xanax, збільшують вплив алкоголю на організм. Таким чином, випиваючи один келих напою людина відчуває ефект ніби випив два. Деякі антидепресанти викликають втрату здатності до ухвалення рішень, небезпечно високий кров’яний тиск і посилення депресії. Коли препарат змішується з алкоголем, він значно збільшує ризик появи запаморочення, судом, плутанини у свідомості й навіть коми.

Психостимулятори та алкоголь

Самі по собі психостимулятори, такі як ріталін, аддерол, метамфетамін і кокаїн, активують організм, викликаючи збільшення артеріального тиску, яке допомагає маскувати ефекти алкоголю. Зокрема, поєднання кокаїну і спирту викликає вироблення великої кількості кокаезіну, який збільшує ризик серцево-судинної токсичності. Ця небезпечна речовина є результатом спільного вживання алкоголю і кокаїну, і викликає підвищення тиску набагато більше, ніж будь-який інший препарат.

Результат пошуку зображень за запитом ліки і алкоголь"

Контрацептиви та алкоголь

Згідно з Центром контролю і профілактики захворювань, 62% американських жінок репродуктивного віку в даний час приймають контрацептиви; більшість з них – протизаплідні таблетки. Після вживання таблеток потрібно близько трьох годин, щоб препарат досяг кровотоку і почав надавати ефект. Жінки швидше п’яніють під час вживання контрацептивів, тому що організм «зайнятий» метаболізмом гормонів. Це ускладнює метаболізм етанолу. Крім того, алкоголь довше виводиться з організму, що завдає шкоди когнітивним здібностям жінки.

Препарати, які продають без рецепта, і алкоголь

Препарати, які продають без рецепта, можуть здатися безневинним вибором, але неправильна комбінація може призвести до смертельного результату. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Medical Clinics of North America, вчені виявили, що 38% людей, у яких розвинулася гостра печінкова недостатність, вживали тайленол спільно з алкоголем.

За даними Гарвардської медичної школи, статини, що знижують рівень холестерину, вживають 32 мільйони американців щодня, але в поєднанні з алкоголем статини можуть завдати шкоди печінці й піддати організм ризику розвитку інших захворювань.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook