Вирощування полуниці: які помилки зменшують урожай

Аби полуниця щедро родила і щороку радувала своїм врожаєм, потрібно уникати помилок при вирощуванні полуниці і знати про деякі особливості догляду за рослинами.

Усі люблять свіжу полуницю. Але одна чи кілька помилок можуть суттєво вплинути на врожай. Тому варто знати, яких помилок не слід припускатися при вирощуванні полуниці.

Помилки при посадці полуниці

  1. Не відщипувати квітки у полуниці першого року життя. Відщипування квіток у перший рік посадки сигналізує кущу полуниці, що потрібно зосередитися на розвитку сильних і здорових коренів. Хороша коренева система гарантує чудовий урожай.
  2. Неправильний вибір місця для полуниці. Якщо ви хочете, щоб ваші рослини давали оптимальну кількість ягід, ви повинні дати їм найкращі умови:
  • 6-10 годин прямого сонячного світла на день,
  • добре дренований ґрунт,
  • злегка вологий ґрунт,
  • ніякої заболоченості,
  • ніяких періодів посухи.

3. Погане сусідство полуниці. Уникайте посадки в ґрунт, у якому нещодавно росли баклажани, перець, картопля чи помідори. Ці рослини, як правило, переносять хвороби, до ких чутливі і кущі полуниці: грибки, що викликають вертицилозну гниль. Дотримання сівозміни – важлива частина садівництва, тому ви повинні щороку відстежувати, де які рослини ви вирощуєте. Це гарантує вам здорові та сильні рослини.

4. Занадто глибока посадка полуниці. Якщо посадити кущики занадто високо – коріння починає висихати, а якщо занадто глибоко, то рослини загнивають. Потрібно садити полуницю так, щоб центр розетки був вищим за рівень ґрунту.

5. Не прибирати вуса. Проблема з вусами полуниці полягає в тому, що нові рослини отримують енергію від материнської рослини, через що не залишається сил формування великих ягід. Оптимальна кількість – не більше трьох пагонів на одну материнську рослину.

На листі полуниці плями? Ось що треба робити…

Як підживлювати та мульчувати полуницю

6. Надлишок добрив навесні. Застосування азотовмісних добрив може здатися чудовим способом збільшити врожай, проте це лише знижує кількість плодів. Замість того, щоб цвісти і плодоносити, рослина випускає величезне листя на шкоду цвітінню.

Для полуниці найкраще використати спеціалізовані добрива для ягідних після збирання врожаю. Якщо ви щойно посадили кущики, зачекайте, поки з’явиться перше нове листя, і тоді внесіть добрива. Корінню потрібно зміцніти, тільки після цього воно зможе увібрати добрива.

Рекомендується робити невеликі підживлення кожні 2-3 тижні. Якщо ви вирощуєте полуницю в контейнерах, підживлення може знадобитися щотижня.

Замість добрива для полуниці – борошно з картоплі

7. Надлишок компосту на грядках. Компост часто містить багато солей. А коріння полуниці чутливе до солі, тому ваші рослини можуть отримати опік, якщо ви додасте занадто багато компосту. Найкраще для полуниці – компост із листя. У ньому більше деревини і менше солей. Коли ви оновлюєте свої грядки перед посадкою, додайте шар компосту завтовшки 1-3 см і обов’язково ретельно перемішайте його із ґрунтом.

8. Відсутність мульчі. Мульча виконує кілька функцій:

  • захищає коріння,
  • пригнічує ріст бур’янів
  • зберігає вологість ґрунту.

Органічна мульча – найкращий варіант для полуниці, тому що вона розкладається в ґрунті, додаючи поживні речовини, необхідні рослинам для ідеального росту.

Для мульчування полуниці підходить:

  • солома,
  • сухе листя,
  • щепа,
  • кора,
  • скошена трава,
  • листовий компост.

Як поливати полуницю, щоб отримати щедрий врожай

9. Недостатній полив полуниці. Полуниця потребує води, особливо під час формування кореневої системи та розвитку плодів. Дуже важливо забезпечити рослини гарним поливом, щоб вони наростили масу.

Після того, як кущики приживуться, все одно потрібно підтримувати ґрунт рівномірно вологим, поки рослини не закінчать плодоношення. Залежно від типу полуниці, яку ви вирощуєте, це може бути шість тижнів або весь період вегетації. Це особливо важливо, якщо ви хочете, щоб полуниця давала великі плоди.

10. Неправильний полив полуниці. Проблема може полягати у недостатньому поливі, а й у неправильному поливі. Основна мета – добре поливати рослини від одного до трьох разів на тиждень, щоб підтримувати достатню вологість.

Постійність має значення, тому намагайтеся поливати за розкладом, але стежте, скільки дощу отримують ваші рослини. Щоденний полив призведе до перезволоження ґрунту. Полуниця не любить верхній полив! Вологе листя збільшує ризик зараження грибками, тому необхідно поливати біля основи рослин.

Догляд за грядками з полуницею

11. Не збирати полуницю в міру її дозрівання. Збір урожаю в міру дозрівання стимулює плодоношення, та й смак у ягід яскравіший. До того ж це чудова можливість щодня оглядати свої рослини, щоб запобігти виходу з-під контролю будь-яких проблем зі шкідниками чи хворобами.

12. Не видаляти старе листя після збирання врожаю. Бажано видаляти старе листя з кущів полуниці. Листя, що залишилося на місці, знижує загальну силу рослини і перешкоджає розвитку нового листя і плодів. Як тільки плодоношення закінчиться, зріжте все старе листя і видаліть усі вуса. Це особливо важливо, якщо ви помітили, що деякі листки уражені хворобою.

13. Не готувати полуницю до зими. Обріжте опале листя, сильно замульчуйте і не припиняйте поливати, поки земля не замерзне. Підготовка до зими проста, але дуже потрібна рослинам.

14. Нехтування доглядом за полуницею. Полуниця – багаторічна рослина, і через це багато садівників не приділяють їй такого ж догляду, як однорічним. Полуниця росте при регулярному та адекватному догляді. Чим більше турботи вона отримує, тим краще вона зростатиме і тим більше ягід ви зберете.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook