Город Садиба

На листі полуниці плями? Ось що треба робити…

Різноманітні плями на листі полуниці свідчать про захворювання рослини. В такому випадку потрібно негайно прийняти необхідні заходи, щоб врятувати врожай. Пропонуємо дізнатися, які бувають плями та що робити для захисту полуниці.

Руді або іржаві плями

Це ознака враження полуниці іржею, збудником якої є іржавий грибок. З часом плями зливаються, листя опадає й рослина гине. Якщо помітили такі зміни на листях, відразу знищте їх. Для цього розстеліть під кущем плівку та обріжте хворе листя. Після обробіть рослину Чистофлором, Прогнозом, Агролікаром або Профі.

Білі плями

Білі плями свідчать про ураження рослини рамуляріозом, збудником якого є Ramularia grevilleana. Це захворювання починається з маленьких білих цяток, які згодом збільшуються, зливаються й уражають весь кущ. Для боротьби з захворюванням обробіть рослину бордоською рідиною 1%, ХОМом, ОКСИХОМом або Абіга-Піком. Провести процедуру необхідно до цвітіння та після збору врожаю. Робіть це зранку, у безвітряну погоду й ретельно обробивши кожен вражений кущ.

Червоні або бурі плями

Це ознака грибкового ураження, яке виникає внаслідок порушень правил агротехніки та підвищеній вологості на протязі довготривалого періоду. Під час бурої плямистості на листях утворюються не лише червоні плями, але й бурі подушечки, які заповнені спорами гриба. Для боротьби з хворобою необхідно обережно викопати хворі рослини, винести за територію грядки та спалити.

Коричневі плями

Це дуже небезпечне захворювання, яке має назву антракноз. Темні плями з втисненням швидко збільшуються, зливаються й чорніють. Рослина повністю гине в дуже короткий термін. Ця хвороба дуже розповсюджена у теплицях, тому потрібно пильнувати рослини, щоб мати змогу їх врятувати. Для боротьби з хворобою обережно викопайте хворі рослини, винесіть за територію грядки та спаліть. Потім обробіть посадки фунгіцидними препаратами згідно інструкції.

Дата публікації: 07.07.2021 img Поділитися