Чим мити ламінат без розводів: побутова хімія і народні засоби

Насправді, доглядати за ламінатом не так важко, як здається. Є хитрощі, які дозволять зберігати глянець вашої підлоги довгі роки і без особливих зусиль.

Ламінатом називають підлогове покриття, основою якого є деревоволокниста плита високої щільності. Відрізняється екологічно чисте покриття товщиною (від 0,6 до 1,2 см), забарвленням, якістю.

На вигляд ламінат нагадує розкішну паркетну дошку, що цілком виправдано — цей матеріал є бюджетною альтернативою дорогого паркету. У продажу можна зустріти ламінат, візерунок якого нагадує кам’яну кладку, крокодилячу шкіру, тканину. Цікавим варіантом для покриття підлоги в дитячій кімнаті стане матеріал з мультяшним візерунком. А для спальні або вітальні вибирають підлогу з малюнком-імітацією шкіри тварини.

Незважаючи на те, що ламіноване покриття практичне, воно вимагає особливого підходу до чищення. В іншому випадку термін його служби буде дуже коротким.

Особливості догляду: вчимося правильно мити ламінат

На сьогоднішній день ламінат є найпопулярнішим підлоговим покриттям, завдяки вдалому співвідношенню ціни і якості. Таким вибором ви залишитеся задоволені, якщо будете дотримуватися деяких правил догляду. Вони спрямовані на те, щоб не допустити: подряпин, здуття, розводів, втрати кольору та появи скрипів.

Інвентар для прибирання

Оскільки в ролі верхнього шару ламінату виступає спеціальна плівка з глянцевим ефектом, його легко мити, чого не скажеш про натуральні дерев’яні підлоги. Однак важливо запастися спеціальним інвентарем. Зазвичай прибирання проводиться в три етапи, для кожного з них потрібні свої інструменти. Отже, помити ламінат, щоб не було розводів, вам допоможуть такі пристосування.

  1. Для сухого прибирання. Можливе використання пилососа з м’якою щіткою або мітли, яка має м’який синтетичний ворс.
  2. Для вологого прибирання. Знадобиться швабра метелик або флаундер з мікрофібровим мопом. Підійде також мотузкова з відром для віджиму.
  3. Для протирання після основного миття. Щоб помити ламінат, не зіпсувавши його, потрібна окрема ганчірка для фінального етапу прибирання. Нею протирають покриття насухо. Підійде фланелева, нейлонова серветка або з мікрофібри.

Щоб на підлозі не залишилися розводи, вода для прибирання повинна змінюватися по мірі помутніння. Обов’язково перед тим як набрати нову рідину, ємність слід ретельно вимити, а насадку для швабри прополоскати під проточною водою.

Спеціальна побутова хімія

В якісному ламінаті верхнє покриття захищає основний шар від проникнення бруду. Тому найчастіше з поверхні потрібно видаляти тільки пил і плями, які легко очищаються спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою. Якщо з’явилися складні забруднення або коли потрібно полірувати підлогу, можна застосувати спеціальну побутову хімію. Гелі та рідини для миття ламінату не тільки чистять, але і дезинфікують, створюють додатковий захисний шар і герметизують місця з’єднань, оберігаючи їх від проникнення вологи. Принаймні, такий ефект обіцяють виробники.

Які миючі засоби використовувати не можна

Заборонено для миття ламінату застосовувати три види миючих засобів.

  1. Хлорвмісні. Білизна для обробки ламінату не підходить — поверхня може покритися плямами. Неможна використовувати й інші засоби, у складі яких є хлорка.
  2. Ацетоновмісні. З обережністю працюйте поблизу ламінату із засобами, у складі яких є ацетон (розчинники і навіть рідина для зняття лаку). При попаданні їх на поверхню підлоги можуть викликати пошкодження в його структурі.
  3. Порошкові. Абразивні частинки в складі порошкових засобів можуть подряпати ламінат.

В інтернеті часто зустрічається інформація про те, що найлютіший ворог ламінату — це гаряча вода. Однак досвід господинь підказує протилежне, і є навіть спеціальний спосіб, як помити підлогу без слідів майже окропом.

Стандартна техніка чищення

Під час прибирання для пересування меблів слід скористатися спеціальними захисними накладками або картоном, який вбереже ламіноване покриття від подряпин. Звільнивши територію, розділіть подальші дії на шість кроків.

  1. Віником або пилососом видаліть велике сміття.
  2. Розбавте миючий засіб у воді. Не «на око», а суворо по інструкції на флаконі.
  3. Основу швабри змочіть в підготовленій рідині.
  4. Відіжміть її і протирайте покриття спіралеподібними рухами, прямуючи від вікон до дверей.
  5. Якщо підлога залишилася вологою, пройдіться зверху сухою ганчіркою. Її можна накинути прямо на основу вашої швабри для миття ламінату.

Якщо підлога не занадто брудна, можна просто обробити поверхню водою з пульверизатора і насухо протерти великою мікрофібровою серветкою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook